Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kopumā pērn likumsargi reģistrējuši 129 noziedzīgus nodarījumus, kas bija saistīti ar bērnu seksuālu izmantošanu.

Pērn reģistrēti 129 dzimumnoziegumi pret bērniem 8

112
2016. gada 1. martā 09:00 2016. gada 1. martā 09:00
Aizvadītajā gadā likumsargi reģistrējuši 129 noziedzīgus nodarījumus saistībā ar bērnu seksuālu izmantošanu, intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Ministrs akcentēja, ka tā dēvētā Imantas pedofila lieta lika policijas spēkiem pievērst lielāku uzmanību šādiem nodarījumiem. Tādējādi pērn, izmeklēšanas laikā tika aizturēti vairāki cilvēki saistībā ar seksuāliem nodarījumiem pret bērniem. Kopumā aizvadītajā gadā likumsargi reģistrējuši 129 noziedzīgus nodarījumus, kas bija saistīti ar bērnu seksuālu izmantošanu.

Jau vēstīts, ka Valsts policija kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi tā dēvētā Imantas pedofila lietu; policisti noskaidrojuši arī papildu noziegumu epizodes. Policija noslēgusi izmeklēšanu kriminālprocesā pret vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par dzimumnoziegumu izdarīšanu pret mazgadīgām meitenēm Pārdaugavā.

Izmeklēšanas laikā policija noskaidrojusi vēl divas noziegumu mēģinājumu epizodes, ko izdarījis aizdomās turētais vīrietis. Tāpat, noskaidrojot jaunu informāciju, ir uzsākta vēl viena vajāšanai pagaidām nenodota lieta, kas saistīta ar diviem Imantas pedofila uzbrukumiem mazgadīgām meitenēm.

Pagājušā gada augustā policija aizturēja 20 gadus vecu vīrieti par smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm daudzdzīvokļu namu kāpņutelpās Imantā un Zasulaukā. Šobrīd Rīgas reģiona Kriminālpolicija ir savākusi nepieciešamos pierādījumus un liecības, un pagājušajā nedēļā lieta nodota kriminālvajāšanai Rīgas tiesas apgabala prokuratūrā.

Ar kriminālprocesa ietvaros veiktās ekspertīzes slēdzienu aizdomās turētais vīrietis ir atzīts par pieskaitāmu. Viņš sadarbojies ar izmeklēšanu un sniedzis liecības par izdarītajiem noziegumiem. Izmeklēšanas laikā policija noskaidroja vēl divas noziegumu mēģinājumu epizodes, kas notikušas 2014. gada rudenī. Vīrietis līdzīgā veidā mēģinājis veikt seksuāla rakstura darbības ar mazgadīgām meitenēm, taču tas viņam nav izdevies.

Pašlaik prokuratūrai pret vīrieti lūgts uzsākt kriminālvajāšanu par vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu un seksuālu vardarbību pret mazgadīgajiem, kā arī par nepilngadīgo pavešanu netiklībā. Par šādu noziegumu izdarīšanu draud mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem.

Policija vēl turpinās pirmstiesas izmeklēšanu saistībā ar diviem līdzīgiem noziegumiem, ko 2014.gadā varētu būt izdarījusi aizdomās turētā persona.

BNS / Foto: shutterstock

Citi šobrīd lasa

"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 1
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 97
Skatīt visus komentārus