Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kuldīgas slimnīcas vadītājs un bijušais veselības ministrs Ivars Eglītis.

Bijušais ministrs Ivars Eglītis: "Veselības nozarē jātaisa milzīgs ķirurģisks grieziens" 16

Viedokļi
2016. gada 1. martā 09:28 2016. gada 1. martā 09:28
Veselības nozarē ir jātaisa milzīgs ķirurģisks grieziens, uzskata Kuldīgas slimnīcas vadītājs un bijušais veselības ministrs Ivars Eglītis.

Intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" viņš norādīja, ka visus pēckrīzes gadus bedre veselības nozarē ir tikusi rakta aizvien dziļāk. "Finanšu deficīts, kas ir radies, nav ne mazākajā mērā kompensēts. [Veselības nozarē] jātaisa milzīgs ķirurģisks grieziens," sacīja Eglītis.

Viens no tādiem varētu būt obligātā veselības apdrošināšana, taču vispirms ir jāvienojas par to, kas ar to tiek saprasts. Tāpat valsts var atklāti pateikt, ka atsakās no daļas apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu. "Jāpasaka, ka tos no 60 līdz 100 eiro vērtībā neapmaksās. Savukārt par sociālajām grupām, kas paliek pavisam neaizsargātas, jārūpējas valstij," teica bijušais veselības ministrs.

Vaicāts, vai veselības ministrs Guntis Belēvičs spēj tikt galā ar situāciju veselības jomā, Eglītis atzina, ka nozari sagaida smagi uzdevumi. "Ministram šobrīd ir smaga situācija. Bada apstākļos bezmērķīgi rosīties - tas tikai bada sajūta vairo. Jāmeklē fundamentāli veidi, kā tos pārkāpt. Iespējams, ka ministra kungam trūkst komandā ar fundamentālām zināšanām vai pieredzē balstītu speciālistu," norādīja Eglītis.

Jau ziņots, ka veselības nozarē spriedzi radījusi ažiotāža par valsts apmaksāto pakalpojumu pieejamību jeb kvotām.

BNS / Foto: Kārlis Lithers/LETA

Citi šobrīd lasa

Pazudušo Beksteru meklēja Igaunijā, bet viņš atradās Valmierā 2
Bijušajam Porziņģa komandas biedram Derikam Rouzam mērs ir pilns. 29 gados grib beigt basketbolista karjeru 4
Parīzē uz ielas nošauj tīģeri 2
Skatīt visus komentārus