Ministrs Belēvičs budžeta grozījumos prasīs vairāk naudas veselības nozarei.

Belēvičs prasīs vairāk naudas veselības nozarei. VIDEO 27

Ziņas
2016. gada 2. martā 09:29
Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) valsts budžeta grozījumos prasīs vairāk naudas veselības nozarei. To viņš šodien atzina intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma".

Ministrs norādīja, ka veselības aizsardzības sistēmā finansējums daudzās jomas nav atgriezies pirmskrīzes līmenī. Piemēram, krīzes laikā par normālu tika uzskatīts, ka ārsti un māsas strādā pagarinātu darbalaiku. Taču netika izplānots, kā no šīs situācijas iziet. Ja šo jautājumu nerisinās, tad drīzumā Latvijā vairs nebūs māsu, bet pēc tam ārstu. Viņaprāt, ir jāatdod vecie parādi, un tās esot ievērojamas summas.

Tiekot strādāts arī pie nākamā gada prioritātēm būtiski lielāka finansējuma gaidās, skaidroja ministrs, gan norādot, ka viņam ir rīcības plāns vairākās jomās, jau esošā finansējuma ietvaros. Tiks vērtēts sistēmas budžets un iespējams tiks atrastas jaunas, vēl aiz vien nesakārtotas jomas, teica ministrs.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pēc sarunām ar Belēviču sagaida, ka notiks konsekventa rīcība, īstenojot nospraustos uzdevumus veselības jomā.

"Rosīšanās ir diezgan liela, un dabiski, ka tas izsauc neviennozīmīgu viedokli," sacīja Kučinskis, lūgts komentēt publiskajā telpā izskanējušo neapmierinātību ar Belēviča darbu. Tāpēc premjerministrs cer, ka risinājumu sniegs konsekventa rīcība, kad tiks apstiprināts darāmo uzdevumu plāns veselības nozarē.

Kā ziņots, pēdējā laikā tiek aizvien vairāk norādīts uz problēmām veselības jomā.

Veselības aizsardzības sistēma ir praktiski bankrotējusi, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis Pauls Princis. Viņš uzsvēra, ka visa veselības aprūpes sistēma ir neefektīva, cilvēki nevar atļauties zāles, tiem jāstāv bezgalīgās rindās, lai saņemtu pakalpojumu u.c. Ar to visu saskaras ģimenes ārsti. Princis uzsvēra, ka veselības aprūpes nozarei nepieciešams lielāks finansējums.

"Rīta Panorāmas" intervija ar Gunti Belēviču:

Veselības ministrija (VM) sadarbības līgumu pagājušajā nedēļā noslēdza vien ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju, savukārt Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) ministrijā neieradās vispār.

Arī partija "Vienotība" martā aicinās uz sarunu veselības ministru Gunti Belēviču, lai uzklausītu viņu par situāciju nozarē, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" iepriekš sacīja "Vienotības" valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. "Vienotība" esot satraukusies par informāciju saistībā ar rindām uz valsts apmaksātiem pakalpojumiem, kvotu sistēmu, kā arī medikamentiem, kas kļuvuši dārgāki.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Google boss: līdz 2029. gadam cilvēki iemācīsies kļūt nemirstīgi 14
  • Vinils atkal ir modē! Mareks: “Man pietika izdzirdēt, kā tā plate skan uz sabvūfera!” 13
  • Nemet ārā tējas maisiņus! 5 idejas, kas saimniecībā noderēs 3