Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Latvija ir norādījusi, ka vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem, ka būtiskas ir svešvalodu prasmes, iegūta pamatizglītība vai profesionālā izglītība, vēlama darba pieredze vai prasmes, kā arī derīgi ceļošanas dokumenti.

Ir grūti atrast Latvijai piemērotus bēgļus, atzīst robežsardzes priekšnieks 62

Sabiedrība
2016. gada 2. martā 14:35 2016. gada 2. martā 14:35
Pagaidām nav zināms, kad Latvijā ieradīsies nākamie pārvietotie patvēruma meklētāji no Grieķijas, taču Latvijas izvēlēto bēgļu profilu - ģimenes ar bērniem - nav viegli atrast, atzina Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars.

Viņš skaidroja, ka marta sākumā robežsardzes speciālisti kārtējo reizi dosies uz Grieķiju, lai turpinātu darbu pie patvēruma meklētāju atlases. "Apņemšanās, ko Latvijas valdība uzņēmusies, ir jāizpilda, un robežsargi izdarīs to, kas ir viņu kompetencē," apgalvoja Garbars.

5.februāra vakarā no Grieķijas Latvijā nogādāti pirmie patvēruma meklētāji - pārvietotas sešas personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība saskaņā ar Eiropas Savienības pārvietošanas programmu. Sīriešu ģimenē Latvijā ieradušies divi pirmsskolas vecuma bērni, savukārt eritriešu ģimenei bērns palicis Eritrejā. Gadījumā, ja šai ģimenei tiks piešķirts bēgļu statuss, būs iespēja risināt jautājumu par ģimenes apvienošanu.

Latvija ir norādījusi, ka vēlas uzņemt ģimenes ar bērniem, ka būtiskas ir svešvalodu prasmes, iegūta pamatizglītība vai profesionālā izglītība, vēlama darba pieredze vai prasmes, kā arī derīgi ceļošanas dokumenti. "Tas izdevās pirmajā atlases reizē, taču viegli tas nav. 100% garantiju neviens nevar dot, kā mums tālāk veiksies," uzsvēra Garbars.

Latvija divu gadu laikā apņēmusies no Grieķijas un Itālijas uzņemt 531 patvēruma meklētāju, kas sākotnēji uzturēsies Muceniekos. Neraugoties uz šo patvēruma meklētāju uzņemšanu, Latvijā, šķērsojot valsts austrumu robežu, ikdienā iekļūst nelegālie imigranti, no kuriem daļa pieprasa patvērumu Latvijā.

LETA / Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 29
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Prātam neaptverami: piedzēries pusaudzis Rīgas skolā iekausta policistu 90
Skatīt visus komentārus