Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Par nobalsoja 92 deputāti. Saeimā bija vērsusies Rīgas rajona tiesa. Kalnozola lieta saistīta ar ģimeni.

Saeima deputātu Valdi Kalnozolu izdod krimināllietas iztiesāšanai 10

Politika
2016. gada 3. martā 09:33 2016. gada 3. martā 09:33
Saeima šodien nolēma piekrist deputāta Valda Kalnozola (ZZS) krimināllietas turpmākai iztiesāšanai.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības ruļļa nosacījumiem viņš pēc parlamenta lēmuma uz laiku ir zaudējis tiesības piedalīties Saeimas sēdēs un līdz ar to arī balsojumos. To, ka Kalnozols pēc Saeimas šodien pieņemtā lēmuma nevar piedalīties parlamenta sēdēs un līdz ar to nevar arī balsot, iepriekš apstiprināja Saeimas Juridiskā biroja vadītāja Dina Meistere.

Tas nozīmē, ka Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijai pašlaik Saeimā ir 20 balsis līdzšinējās 21 vietā.

Kalnozolam saskaņā ar minēto likumu turpmāk mēnešalga tiks izmaksāta 50% apmērā, iepriekš norādīja Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (S).

Komisija 2.martā atbalstīja attiecīgo lēmumprojektu par piekrišanu deputāta krimināllietas turpmākai iztiesāšanai.

Kā ziņots, komisija iepriekš bija saņēmusi Rīgas rajona tiesas lūgumu Saeimai piekrist Kalnozola kriminālprocesa turpmākai iztiesāšanai, apliecināja Orlovs.

Viņš sacīja, ka minētie apstākļi ir līdzīgi ar Latvijas Reģionu apvienības frakcijas priekšsēdētāja Daiņa Liepiņa situāciju. Deputāts Kalnozols vienā brīdī iesniedza, taču drīz vien atsauca iesniegumu par mandāta nolikšanu uz bērna kopšanas atvaļinājuma laiku, informēja Saeimas Preses dienestā.

Jau vēstīts, ka Rīgas rajona tiesa bija nosūtījusi lūgumu Saeimai piekrist parlamenta deputāta Kalnozola kriminālprocesa turpmākai iztiesāšanai.

Pats Kalnozols iepriekš  sacīja, ka ZZS Saeimas frakcija nezaudēs nevienu balsi viņa dēļ.

Kalnozols pavēstījis, ka viņš un otra tiesvedībā iesaistītā puse ir panākusi provizorisku vienošanos par mierizlīgumu. ''Puses izbeidz visas savas prasības pret otru pusi un apņemas izvairīties no jebkādām darbībām, kā rezultātā puses iesaistītos jebkādās savstarpējās lietišķās vai sabiedriskās attiecībās," teikts vienošanās publiskojamā daļā. Minētā vienošanās gan vēl juridiski nav spēkā, jo par mierizlīguma apstiprināšanu vēl būs jālemj tiesai, iepriekš sacīja Kalnozols.

Politiķis skaidroja, ka minētā tiesu lieta ir ģimenes strīds par daudziem jautājumiem, kurā izmantotas visas iespējamās metodes, lai panāktu vēlamo rezultātu. "Ar nožēlu jāatzīst, ka ir personas, kuras ir ieinteresētas publiskā manas ģimenes strīdā," skaidroja Kalnozols.

Kā ziņots, Rīgas rajona tiesā 17.martā paredzētas tiesu debates krimināllietā, kurā apsūdzēts deputāts Kalnozols, kurš tikai 18.februārī sāka pildīt parlamentārieša pienākumus.

Kalnozols ir apsūdzēts par viegla miesas bojājuma tīšu nodarīšanu. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu.

LETA/Foto: Sintija Zandersone/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 8
Bērniem NAV jāpieskata mazie brāļi vai māsas. Psihoterapeite: "Neuzkraujiet vecākajiem bērniem savus pienākumus!" 26
"Spēlmaņu naktī" triumfē Briķe un Jakovels un režisors Zemļanskis ar "Precībām" 2
Skatīt visus komentārus