Noteikts, ka Saeimas vēlēšanās varēs piedalīties partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā vienu gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk par 500 biedriem.

Saeimas un EP vēlēšanās varēs piedalīties partijas ar vismaz 500 biedriem 16

Ziņas
2016. gada 3. martā 14:47
Saeima šodien trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus vairākos likumos, nosakot, ka Saeimas un Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās varēs piedalīties partijas, kurās ir vismaz 500 biedru.

Noteikts, ka Saeimas vēlēšanās varēs piedalīties partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā vienu gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk par 500 biedriem. Līdzīgi ierobežojumi noteikti arī partiju apvienībām. Proti, tās varēs startēt parlamenta vēlēšanās, ja visas tās sastāvā iekļautās politiskās partijas būs dibinātas ne vēlāk kā vienu gadu pirms vēlēšanām un ja apvienībā kopā būs ne mazāk par 500 biedriem.

Arī EP vēlēšanu likumā noteikts, ka EP vēlēšanās varēs piedalīties partijas un to apvienības ar vismaz 500 biedriem.

Izmaiņas likumā tika virzītas, ņemot vērā bijušā Valsts prezidenta Andra Bērziņa ierosinājumu politisko partiju sistēmas izmaiņām.

Politisko partiju likumā joprojām būs noteikts, ka partijas dibinātāju skaits nedrīkst būt mazāks par 200 - uz šo normu likuma izmaiņas neattiecas.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Skarbs stāsts par slimnīcu shēmu: kāš naudu no valsts un pacientiem 78
  • Melānija un Donalds guļ atsevišķās istabās? Trampu pārstāvji komentē skandalozos izteikumus 27
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 28