Noteikts, ka Saeimas vēlēšanās varēs piedalīties partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā vienu gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk par 500 biedriem.

Saeimas un EP vēlēšanās varēs piedalīties partijas ar vismaz 500 biedriem 16

Politika
2016. gada 3. martā 14:47 2016. gada 3. martā 14:47
Saeima šodien trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus vairākos likumos, nosakot, ka Saeimas un Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās varēs piedalīties partijas, kurās ir vismaz 500 biedru.

Noteikts, ka Saeimas vēlēšanās varēs piedalīties partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā vienu gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk par 500 biedriem. Līdzīgi ierobežojumi noteikti arī partiju apvienībām. Proti, tās varēs startēt parlamenta vēlēšanās, ja visas tās sastāvā iekļautās politiskās partijas būs dibinātas ne vēlāk kā vienu gadu pirms vēlēšanām un ja apvienībā kopā būs ne mazāk par 500 biedriem.

Arī EP vēlēšanu likumā noteikts, ka EP vēlēšanās varēs piedalīties partijas un to apvienības ar vismaz 500 biedriem.

Izmaiņas likumā tika virzītas, ņemot vērā bijušā Valsts prezidenta Andra Bērziņa ierosinājumu politisko partiju sistēmas izmaiņām.

Politisko partiju likumā joprojām būs noteikts, ka partijas dibinātāju skaits nedrīkst būt mazāks par 200 - uz šo normu likuma izmaiņas neattiecas.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Policisti uz ielas pamana trūcīgi ģērbtu grūtnieci, kura nupat bija dūrusies 26
Amerikāņu asprāši kādā kulta filmā atraduši Porziņģa dubultnieku
Latvijā par cilvēkiem ņirgājas - kāpostu brigāde skaidro, kāpēc nebrauks mājās arī pēc Breksita 72
Skatīt visus komentārus