Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Noteikts, ka Saeimas vēlēšanās varēs piedalīties partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā vienu gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk par 500 biedriem.

Saeimas un EP vēlēšanās varēs piedalīties partijas ar vismaz 500 biedriem 16

Politika
2016. gada 3. martā 14:47 2016. gada 3. martā 14:47
Saeima šodien trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus vairākos likumos, nosakot, ka Saeimas un Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās varēs piedalīties partijas, kurās ir vismaz 500 biedru.

Noteikts, ka Saeimas vēlēšanās varēs piedalīties partijas, kuras dibinātas ne vēlāk kā vienu gadu pirms vēlēšanām un kurās ir ne mazāk par 500 biedriem. Līdzīgi ierobežojumi noteikti arī partiju apvienībām. Proti, tās varēs startēt parlamenta vēlēšanās, ja visas tās sastāvā iekļautās politiskās partijas būs dibinātas ne vēlāk kā vienu gadu pirms vēlēšanām un ja apvienībā kopā būs ne mazāk par 500 biedriem.

Arī EP vēlēšanu likumā noteikts, ka EP vēlēšanās varēs piedalīties partijas un to apvienības ar vismaz 500 biedriem.

Izmaiņas likumā tika virzītas, ņemot vērā bijušā Valsts prezidenta Andra Bērziņa ierosinājumu politisko partiju sistēmas izmaiņām.

Politisko partiju likumā joprojām būs noteikts, ka partijas dibinātāju skaits nedrīkst būt mazāks par 200 - uz šo normu likuma izmaiņas neattiecas.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Kas ir kautrīgais itālietis no "Sant Laurent Paris", kurš sievietēm piedāvā tērpties tik atkailinošās drēbēs 1
Dumpinieku Ansis Bērziņu cietumā Čehijā vaino uzbrukumā sargam un vienīgo no visiem pārvadā rokudzelžos 14
Iesaka bioenerģētiķis: praktiskā maģija, kā tikt pie naudas 6
Skatīt visus komentārus