Valsts apsūdzības puse norādīja, ka bērns nav atzīstams par cietušo, jo viņa nebija dzimusi laikā, kad notika traģēdija.

Gobzems par cietušo lūdz atzīt arī bērnu, kurš piedzima pēc Zolitūdes traģēdijas 10

Sabiedrība
2016. gada 3. martā 15:32 2016. gada 3. martā 15:32
Cietušo pārstāvis Aldis Gobzems Zolitūdes traģēdijas krimināllietā par cietušo lūdza atzīt vēl trīs personas, tostarp arī bērnu, kurš piedzima pēc notikušā.

Gobzems norādīja - lai arī bērns piedzima vēlāk, sievieti notikušais ir ietekmējis, kas, visticamāk, atspoguļojas arī uz bērnu. Tāpat Gobzems par cietušo lūdza atzīt personu, kura atrodas ārvalstīs, bet viņa tēvs gāja bojā traģēdijā.

Valsts apsūdzības puse norādīja, ka bērns nav atzīstams par cietušo, jo viņa nebija dzimusi laikā, kad notika traģēdija. Savukārt attiecībā uz vēl divu personu atzīšanu par cietušajiem, valsts apsūdzībai nav iebildumu.

Tiesa pēc pārtraukuma norādīja, ka par cietušajām papildu atzīstami divi cietušie un lietas materiāliem pievienojama arī prasība. Vienlaikus nedzimušais bērns par cietušo netiks atzīts, jo viņš neatbilst definīcijai par cietušo, kas noteikta likumā.

Lietā apsūdzēts Ivars Sergets, Andris Gulbis, Andris Kalinka, Staņislavs Pumpiņš, Mārtiņš Draudiņš, Marika Treija, Aija Meļņikova, Jānis Balodis un Inna Šuvajeva.

Par cietušajiem Zolitūdes traģēdijas krimināllietā atzītas jau 268 personas. Lietā ir 144 liecinieki, tāpat piesaistīti desmit eksperti. Lietas apjoms esot ievērojams, tās materiāli apkopoti 80 sējumos. Apsūdzību uzturēs Agris Skradailis, Kaspars Cakuls un Jekaterina Kušakova.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā "Maxima" 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Priedaines ielas 20 projekta attīstītājs bija "Homburg Zolitude", kas pieder Nīderlandē reģistrētam investīciju fondam "Homburg Eastern Europe Fund B.V.", kura īpašnieki ir aptuveni 800 privātpersonu.

Tirdzniecības kompleksu būvējusi būvkompānija "Re&Re", bet ēku projektējusi arhitektu firma "Kubs". Veikala ēka Zolitūdē , Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā, pabeigta 2011.gada nogalē.

"Homburg Zolitude" piederēja sabrukušā "Maxima" veikala jumta virsējā daļa, pazemes autostāvvieta un blakus uzbūvētais daudzdzīvokļu nams. Tirdzniecības platību īpašnieks ir "Tineo", kas savukārt ēku iznomāja mazumtirgotājam "Maxima Latvija".

BNS / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

"Reizēm nemīlējāmies pat nedēļām ilgi..." Eksperiments: kas mainās attiecībās, ja nekad neatsaka seksu 6
Leģendārais krievu aktieris Džigarhanjans šķiras no gados jaunās sievas: "Zagle. Viņa ir zagle!" 48
Saulkrastu traģēdijā vainojami bezatbildīgi un rupji drošības pārkāpumi 1
Skatīt visus komentārus