Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Dzīvnieka notriekšana uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu. Par to jāinformē policija pa tālruni 110.

Kā jārīkojas, ja ar auto notriec dzīvnieku un kāds sods draud par neziņošanu? 19

112
2016. gada 4. martā 05:55 2016. gada 4. martā 05:55
Nesen klaju neslavu sociālajos tīklos izpelnījies kāds nenoskaidrots autovadītājs, kurš pa Rīgas centru, auto bamperī vedis notriektu, iestrēgušu stirnu. Patiesie incidenta apstākļi un iemesli vēl gan nav skaidri, taču Valsts policijā (VP) skaidro, ka pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku interesējas par pareizu un likumīgu rīcību gadījumā, ja gadījies sabraukt meža zvēru.

Nepatīkamais skats ar stirnu bamperī fiksēts 27.februāra rītā, ap pulksten 8:00, Pērnavas un Brīvības ielu krustojumā. Patlaban policija aicina atsaukties aculieciniekus, kuriem varētu būt noderīga informācija saistībā ar pagājušās sestdienas notikumu. Policijā arī apstiprina, ka šobrīd, iestājoties pavasarim, pieaugusi šoferu interese par pareizu rīcību šādā situācijā.

VP sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Ance Rozīte skaidro, ka autovadītājiem būtu jāņem vērā – ja notriekts dzīvnieks, neatkarīgi no tā vai tas ir savvaļas dzīvnieks vai mājdzīvnieks, par notikušo noteikti ir jāziņo policijai. Pēc tam likumsargi par to informē attiecīgos dienestus, kas dzīvniekam nepieciešamības gadījumā sniegs palīdzību vai to nogādās utilizēšanai.

Policija joprojām aicina pieteikties aculieciniekus, kuru rīcībā varētu būt informācija par 27.februārī, Rīgas centrā fiksēto autovadītāju.

Nedrīkst pamest notikuma vietu

„Pēc dzīvnieka notriekšanas autovadītājs nekādā gadījumā nedrīkst atstāt notikuma vietu, jo šāda situācija uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu. Ceļu satiksmes negadījums likumā definēts kā ceļu satiksmē noticis nelaimes gadījums, kurā iesaistīts vismaz viens transportlīdzeklis, tā rezultātā cietis vai gājis bojā cilvēks, ja nodarīti zaudējumi fiziskās vai juridiskās personas mantai vai videi, vai noticis kāds cits negadījums, kurā iesaistīts transportlīdzeklis, piemēram, tas notriecis dzīvnieku,” skaidro VP. Tāpat likums arī nosaka, ka pēc sadursmes ar dzīvnieku to nedrīkst aizvest no negadījuma vietas.

Par notriektu dzīvnieku jāziņo pēc iespējas ātrāk

Gadījumā, ja notriekts vai uz ceļa pamanīts jau sabraukts dzīvnieks, par to jāziņo policijai, zvanot pa tālruni 110. Jo savlaicīgāk par notikušo paziņo likumsargiem, jo mazāka iespējamība, ka notiks vēl kāds ceļu satiksmes negadījums, citiem autovadītājiem nepamanot notriektu dzīvnieku.

„Likumsargi aicina autovadītājus būt uzmanīgiem un ievērot ceļa zīmes, kas attiecīgajos ceļa posmos norāda par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni. Tāpat jāuzmanās un jābūt ļoti vērīgiem, uz brauktuves vai netālu no ceļa pamanot dzīvnieku. Tā kā dzīvnieku rīcība nav paredzama, šādās situācijās ieteicams samazināt braukšanas ātrumu,” skaidro VP.

Par dzīvnieku notriekšanu bieži vien netiek ziņots

Valsts policijas statistika liecina, ka 2014. gadā fiksēti 274 negadījumi, savukārt 2015.gadā 302 negadījumi, kuros notriekti dzīvnieki. „Šā gada pirmajos divos mēnešos reģistrēti 35 šāda veida ceļu satiksmes negadījumi. Taču šie skaitļi neatspoguļo reālo situāciju, jo liela daļa autovadītāju par sadursmēm ar dzīvniekiem nemaz neziņo,” informē Rozīte.

Par avārijas vietas atstāšanu var atņemt tiesības

VP informē, ka par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma,

uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam no 7 līdz 55 euro, cita transportlīdzekļa vadītājam uzliek naudas sodu no 70 līdz 700 un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem vai bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanas.


Kasjauns.lv/Foto: Valsts policijas arhīvs, Vidapress.com, Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 21
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 3
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 6
Skatīt visus komentārus