Jaunais izglītības ministrs sola, ka runa nav par tūkstošiem, bet gan par dažiem simtiem skolotāju.

Šadurskis: "Nākamais mācību gads darbā būs pēdējais dažiem simtiem skolotāju" 84

Tava izglītība
2016. gada 4. martā 08:50 2016. gada 4. martā 08:50
Pēc skolo tīkla reorganizēšanas nākamais mācību gads pašreizējā darbavietā varētu būt pēdējais vairākiem simtiem skolotāju, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" prognozēja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Šādas aplēses viņš izdarījis, pamatojoties uz finanšu datiem. "Kā mēs saprotam, te nav runa par tūkstošiem. Tie būs daži simti skolotāju," prognozēja ministrs.

Viņš papildināja, ka šie skolotāji varētu palikt bez darba nevis no šā gada 1.septembra, bet no aiznākamā mācību gada, kas sāksies 2017.gada septembrī.

Šadurskis kārtējo reizi uzsvēra, ka, veicot skolu tīkla reorganizēšanu, nedrīkst piedāvāt universālu risinājumu, jo ir jāskatās katras skolas esošais stāvoklis - gan bērnu skaits, gan perspektīvas.

"Ja šai skolai ir perspektīva, tad, protams, var pārciest zināmu pārejas periodu, bet, ja nākotnē mēs redzam, ka klases paliek pustukšas, tad pat visbagātākā valsts pasaulē nevar aizstāt publisko izglītību ar faktiski privātu izglītību, kad ir pāris bērni klasē," izteicās izglītības ministrs.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

"Reizēm nemīlējāmies pat nedēļām ilgi..." Eksperiments: kas mainās attiecībās, ja nekad neatsaka seksu 6
Londonas pamatskolā bērniem uz skolu liek nākt ģērbtiem kā vergiem 11
Leģendārais krievu aktieris Džigarhanjans šķiras no gados jaunās sievas: "Zagle. Viņa ir zagle!" 48
Skatīt visus komentārus