Jaunais izglītības ministrs sola, ka runa nav par tūkstošiem, bet gan par dažiem simtiem skolotāju.

Šadurskis: "Nākamais mācību gads darbā būs pēdējais dažiem simtiem skolotāju" 84

Ziņas
2016. gada 4. martā 08:50
Pēc skolo tīkla reorganizēšanas nākamais mācību gads pašreizējā darbavietā varētu būt pēdējais vairākiem simtiem skolotāju, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" prognozēja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Šādas aplēses viņš izdarījis, pamatojoties uz finanšu datiem. "Kā mēs saprotam, te nav runa par tūkstošiem. Tie būs daži simti skolotāju," prognozēja ministrs.

Viņš papildināja, ka šie skolotāji varētu palikt bez darba nevis no šā gada 1.septembra, bet no aiznākamā mācību gada, kas sāksies 2017.gada septembrī.

Šadurskis kārtējo reizi uzsvēra, ka, veicot skolu tīkla reorganizēšanu, nedrīkst piedāvāt universālu risinājumu, jo ir jāskatās katras skolas esošais stāvoklis - gan bērnu skaits, gan perspektīvas.

"Ja šai skolai ir perspektīva, tad, protams, var pārciest zināmu pārejas periodu, bet, ja nākotnē mēs redzam, ka klases paliek pustukšas, tad pat visbagātākā valsts pasaulē nevar aizstāt publisko izglītību ar faktiski privātu izglītību, kad ir pāris bērni klasē," izteicās izglītības ministrs.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vai Mārtiņa Rītiņa vistas dzīvo labāk par vidējo latvieti? Pārliecinies pats 13
  • Traģisku stāstu Rīgā kļūst arvien vairāk: cilvēkus met ārā no pašu dzīvokļiem 47
  • Publicēts video, kurā mašīna uz Vestminsteras tilta ietriecas gājējos 0