Gājiena laikā pie Brīvības pieminekļa tiks izvietots nožogojums.

Rīgas dome atļauj rīkot leģionāru piemiņas pasākumus; divi tiks pārcelti uz citu vietu 75

Sabiedrība
2016. gada 4. martā 13:23 2016. gada 4. martā 13:23
Rīgas dome (RD) atļāvusi rīkot pieteiktos leģionāru piemiņas pasākumus vienlaikus daži no tiem būs jāierobežo, piektdien žurnālistus informēja RD izpilddirektors Juris Radzevičs.

RD pieteikti trīs 16.marta pasākumi. RD nolēmusi, ka divi no tiem tiks pārcelti uz citu vietu, bet pie Brīvības pieminekļa tiks ierīkots žogs.

Paredzēts, ka Biedrība "Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa" 16.martā no plkst.11 līdz plkst.13 dosies gājienā maršrutā Jāņa baznīca - Brīvības piemineklis. Pasākuma pieteikumā norādīts, ka gājiena dalībnieku skaits varētu būt simts cilvēku apmērā. Iepriekš biedrība plānoja doties gājienā no Doma baznīcas. Gājiena laikā pie Brīvības pieminekļa tiks izvietots nožogojums.

Savukārt no plkst.7 līdz plkst.13 laukumā pie Brīvības pieminekļa pasākumu bija iecerējusi rīkot biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam". Pasākuma mērķis bija skaidrot garāmejošajiem interesentiem par 1944.gada 16 .martā noritējošām latviešu leģionāru kaujām, kā arī skaidrot leģiona Otrā pasaules kara vēsturi. Pieteicēji norādījuši, ka tajā piedalīsies 30 cilvēki.

RD nolēmusi, ka šim pasākumam jāierāda vieta pieminekļa laukuma malā.

Vēl 16.martā Brīvības pieminekļa laukumā piketu - sapulci no plkst.9 līdz plkst.15 bija pieteikus biedrība "Latvijas Antinacistiskā komiteja". Biedrības rīkotais pasākums veltīts "Waffen-SS" upuru piemiņai un, lai norādītu uz "Waffen-SS" noziegumu attaisnošanas bīstamību. Pieteicēji norāda, ka piketā piedalīsies 100 cilvēki.

Radzevičs informēja, ka "antinacistu" pasākumu atļauts rīkot Bastejkalnā.

RD šādus ierobežojumus pieņēmusi tāpēc, ka "Latvijas Antinacistiskā komiteja" pasākumu rīkoja, lai protestētu pret gājienu, bet biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam" savu pasākumu vēlējās rīkot, lai protestētu pret "antinacistiem".

Laika ziņā pasākumiem nav paredzētas izmaiņas.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) vadītās valdības pozīcija saglabājusies tāda pati, kā iepriekšējos gados - 16.marts nav oficiāla piemiņas diena, jo oficiāli Latvijā kritušos karavīrus piemin 11.novembrī.

BNS / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Amerikāņu asprāši kādā kulta filmā atraduši Porziņģa dubultnieku
Pēc nesaskaņām ar Porziņģi un Entoniju "Knicks" komandu pamet NBA leģenda Fils Džeksons 12
Latvijā par cilvēkiem ņirgājas - kāpostu brigāde skaidro, kāpēc nebrauks mājās arī pēc Breksita 76
Skatīt visus komentārus