Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ceļojošā izstāde Rātsnamā būs skatāma līdz 11.martam.

Labākie 2015.gada arhitekti saņem Rīgas pašvaldības atzinību. FOTO 1

Runā Rīga
2016. gada 4. martā 15:20 2016. gada 4. martā 15:20
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas pilsētas arhitekta biroja vadītājs Gvido Princis piektdien Rātsnamā pasniedza pašvaldības apbalvojumus pagājušā gada labākajiem arhitektiem. Atzinības tika piešķirtas arhitektūras skatē „2015. gada balva Rīgas arhitektūrā” atzīmēto būvju autoriem, kas devuši nozīmīgu pienesumu pilsētas arhitektūrā.

“Šajos projektos redzams veiksmīgs izcilas arhitektūras un satura apvienojums. Te ir skaistā veidolā ietvertas ērtas privātās un sabiedriskās veselības aprūpes iestādes, labs industriālā parka risinājums, kas nodrošina veiksmīgu komercdarbību un labi iekļaujas vidē, kā arī piemērs, ka valsts uzņēmums var nodarboties ne tikai ar uzņēmējdarbību, bet arī priecēt visu acis ar savu ēku. Šāda vizuālā un funkcionālā satura kombinācija ir ļoti laba mūsu pilsētai,” norādīja N.Ušakovs.

Arhitektam Aleksejam Birjukovam balva tika piešķirta  par labas arhitekta prakses standartu uzturēšanu un objekta kvalitāti industriālā pilsētvidē, projektējot biznesa centra jaunbūvi Piedrujas ielā 7.

Arhitektei Ijai Rudzītei balvu piešķīra par arhitektoniski veiksmīgu Latvijas nacionālās bagātības - koka - izmantošanu, Rīgas pilsētvidē veidojot sabiedrībai atvērtu telpu, projektējot biroju ēkas pārbūvi un jaunbūvi Vaiņodes ielā 1.

Arhitektei Diānai Zalānei balva tika piešķirta par prasmīgu mūsdienīgas funkcionalitātes iedvešanu Rīgas pilsētas arhitekta R. G. Šmēlinga (1840-1917) projektētajā vingrotavā, atjautīgi saglabājot būves vēsturisko struktūru, projektējot ēkas pārbūvi par klīniku Vingrotāju ielā 1.

Arhitektam Mārim Malahovskim balvu nolemts piešķirt par mērķtiecīgu un kvalitatīvu ieguldījumu vēsturiskās pilsētvides saglabāšanā un pilsētas veselības iestādes spēju stiprināšanā, projektējot Rīgas 1.slimnīcas 8.korpusa pārbūvi par operāciju bloku Bruņinieku ielā 5.

Vienlaikus ar atzinību pasniegšanu Rātsnamā tika atklāta skatē „Gada balva Rīgas arhitektūrā” atzīmēto būvju fotogrāfiju izstāde. Ekspozīciju veido lielizmēra izdrukas brīvstāvošos statīvos, kurās iekļautas laika posmā no 2006. līdz 2015.gadam gada balvu Rīgas arhitektūrā saņēmušo objektu, kā arī 2015.gadā Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinību saņēmušo objektu fotogrāfijas un apraksti.

Ceļojošā izstāde Rātsnamā būs skatāma līdz 11.martam. Līdz septembrim tā būs pieejama bibliotēkās un citās sabiedriskās vietās Rīgā.

 

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Kāpēc lidmašīnā labāk nepasūtīt veģetāru ēdienu: pasažieru drausmā pieredze 14
Policija atklāj vietas, kur varētu atrasties 12 jaunie pārvietojamie fotoradari 5
Super lēts dzīvoklis Rīgas centrā - neuzķeries! Sludinājumu portālā uzdarbojas krāpnieki 6
Pievienot komentāru