Abiem jauniešiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli.

Nepilngadīgos pieķer publiski lietojam alkoholu 2

112
2016. gada 4. martā 16:33 2016. gada 4. martā 16:33
Rīgas Pašvaldības policija (RPP) noformējusi administratīvos pārkāpumus diviem nepilngadīgiem jauniešiem, kas pieķerti publiski lietojam alkoholu.

Vakar, 3.martā, RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki Vidzemes alejā pamanīja divas personas, kuras lietoja alkoholisko dzērienu. Abu personu ārējais izskats liecināja, ka personas nav sasniegušas 18 gadu vecumu. Veicot personu datu pārbaudi, aizdomas apstiprinājās.

Abiem jauniešiem noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli. Par notikušo paziņots vecākiem.

Alkoholisko dzērienu aprites likuma prasības nosaka, ka alkoholiskos dzērienus ir aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, un šīs personas nedrīkst tos iegādāties. Lai pārliecinātos par pircēja vecumu, mazumtirgotāja pienākums ir pieprasīt, lai pircējs uzrāda personu apliecinošu dokumentu.

Savukārt personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem, iegādājoties alkoholiskos dzērienus, ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu mazumtirgotājam visos gadījumos neatkarīgi no tā, vai mazumtirgotājs to ir pieprasījis.

Ja alkoholiskos dzērienus iegādājas pilngadīga persona un nodod to nepilngadīgām personām, šādā gadījumā persona ir izdarījusi administratīvu pārkāpumu. Par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nodošanu nepilngadīgā rīcībā tā, ka šīs vielas kļuvušas nepilngadīgajam brīvi pieejamas lietošanai, izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 140 eiro.

LETA / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Manieru zinātāja Aija Strautmane: "Man ir sajūta, ka vārds "piedodiet" no leksikas ir izņemts" 24
Popzvaigzne atklāj, ka būt stāvoklī bijis briesmīgi 4
Krāšņā ceremonijā apprecējies aviokatastrofu pārcietušais "Chapecoense" vārtsargs 2
Pievienot komentāru