Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Izrādi "Brodskis/Barišņikovs" JRT veidojis sadarbībā ar "Baryshnikov Productions".

Ņujorkā izrādīs Hermaņa iestudēto izrādi "Brodskis/Barišņikovs" 1

Kultūra
2016. gada 4. martā 18:20 2016. gada 4. martā 18:20
Jaunais Rīgas teātris (JRT) no 9.marta līdz 19.martam pirmo reizi dosies viesizrādēs uz ASV, vedot līdzi režisora Alvja Hermaņa iestudējumu "Brodskis/Barišņikovs", aģentūru LETA informēja teātra reklāmas un sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Bināne.

Hermaņa veidotā izrāde "Brodskis/Barišņikovs", kas Latvijā piedzīvoja milzu ažiotāžu, tiks izrādīts Barišņikova Mākslas centrā Ņujorkā.

Iestudējumā "Brodskis/Barišņikovs", kura pirmizrāde JRT notika 2015.gada 15.oktobrī, leģendārā mākslas personība Mihails Barišņikovs interpretē sava drauga, Nobela prēmijas laureāta dzejnieka Josifa Brodska dzeju viņa dzimtajā valodā. Iestudējums ar tekstu un kustību atklāj dzejnieka pasauli, ļaujot līdzpārdzīvot Brodska sarežģīto, lirisko un iedarbīgo vārdu spēli. Iestudējuma scenogrāfe ir Kristīne Jurjāne, gaismu mākslinieks - Gļebs Fiļštinskis.

Izrādi "Brodskis/Barišņikovs" JRT veidojis sadarbībā ar "Baryshnikov Productions".

Barišņikova Mākslas centrs ir tā mākslinieciskā vadītāja Mihaila Barišņikova ilgi lolots sapnis - Ņujorkā radīt mākslas centru, kur pulcēties māksliniekiem no visas pasaules. Tas tika īstenots 2005.gadā, kad Manhetenā tika dibināts Barišņikova Mākslas centrs, kas kļuva par plaukstošu radošo telpu. Centrs atbalsta dažādu jomu māksliniekus, ik gadu piedāvājot līdz pat 30 rezidencēm, nodrošinot ar nepieciešamajām telpām un resursiem jaunu projektu un sadarbību īstenošanai. Centrs arī piesaista laikmetīgas un inovatīvas vietējās un ārvalstu dejas, mūzikas, teātra un multimediālas izrādes, nodrošinot tām demokrātiskas cenas, tādējādi piesaistot mākslām jaunus skatītājus.

 

LETA / Foto: no "Izdevniecības Rīgas viļņi" arhīva / Jānis Deinats/LETA

Citi šobrīd lasa

Super lēts dzīvoklis Rīgas centrā - neuzķeries! Sludinājumu portālā uzdarbojas krāpnieki 11
Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 10
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans
Pievienot komentāru