Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Belēvičs: "Jāpanāk, lai tuvākajos gados ārsti saņemtu vidēji ap 1600 eiro" 34

Sabiedrība
2016. gada 4. martā 21:58 2016. gada 4. martā 21:58
Veselības ministrijas (VM) mērķis ir panākt, lai turpmākajos gados ārstu vidējā mēnešalga būtu 1622 eiro, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas sēdē piektdien sacīja veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS).

Viņš norādīja, ka algai vajadzētu būt divreiz lielākai nekā tautsaimniecībā nodarbināto vidējai mēnešalgai, kas 2015.gadā bija 816 eiro. Māsas saņemtu 60% no ārsta vidējās algas, bet jaunākais medicīniskais personāls – 40% no ārstu algas.

"Viena no nākamā gada budžeta prioritātēm ir finansējuma palielināšana primārās veselības aprūpes sistēmai," sacīja Belēvičs. Viņš arī norādīja, ka Veselības ministrija (VM) vēlas no 1.jūlija ģimenes ārstiem kapitācijas naudu jeb finansējumu praksei maksāt pilnā apmērā. Tam plānots piešķirt vairāk nekā 2 miljonus eiro, ko varētu iegūt no ietaupījuma par laboratoriskajiem izmeklējumiem. VM cer atslogot ģimenes ārstu prakses no administratīvā sloga.

Viņš, uzrunājot ģimenes ārstus asociācijas kopsapulcē, teica, ka būtu nepieciešams stimulēt cilvēku došanos uz ikgadējām veselības pārbaudēm, un ģimenes ārstiem vajadzētu tam izbrīvēt laiku. Belēvičs norādīja, ka ir pieejama Eiropas struktūrfondu nauda veselības veicināšanai, un ikgadējās veselības apskates būs viena no prioritātēm.

Belēvičs informēja, ka pārmaiņas gaidāmas ārstu sadarbībā ar Veselības Inspekciju (VI), kur mainīta vadība. "Galvenais – lai mainās Veselības inspekcijas tēls. Lai inspekcija būtu iestāde, kas rekomendē un palīdz, nevis piekasās par nebūtiskām lietām," norādīja ministrs.

Jau ziņots Latvijas Ģimenes ārstu asociācija pēc ministra uzklausīšanas tomēr nobalsoja par došanos pie premjera Māra Kučinska (ZZS), lai runātu par savām prioritātēm ar viņu.

BNS / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 4
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 40
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 18
Skatīt visus komentārus