Iespējamais aukstuma vilnis nebūs tik liels kā gadījumā, ja cirkulācija atmosfērā mainītos ziemas vidū, tomēr termometra stabiņš var noslīdēt arī zem -20 grādiem.

Laika prognozes neiepriecina. Latvijai tuvojas arktisks aukstums 59

Ziņas
2016. gada 5. martā 10:06
Jaunākās laika prognozes uzrāda pieaugošu varbūtību, ka marta otrajā pusē Eiropā ieplūdīs arktiskās gaisa masas.

Stratosfērā novērota ierastās gaisa plūsmas no rietumiem uz austrumiem vājināšanās un strauja sasilšana, un tas nereti ir priekšvēstnesis aukstuma vilnim Eiropā, ziņo Lielbritānijas meteoroloģijas dienests "Met Office".

Izmaņas stratosfērā laika gaitā var atspoguļoties troposfērā - zemākajā atmosfēras slānī. Gaisa plūsma no rietumiem uz austrumiem var pilnībā apstāties un pat mainīt virzienu, uz Eiropu atnesot aukstumu no Sibīrijas un Ziemeļu Ledus okeāna.

Tā kā kalendārā ziema jau beigusies, dienas kļuvušas garākas un naktis īsākas, iespējamais aukstuma vilnis nebūs tik liels kā gadījumā, ja cirkulācija atmosfērā mainītos ziemas vidū.

Pašreizējā "Global Forecast System" prognoze rāda, ka dažās naktīs pēc 15.marta gaisa temperatūra Latvijas lielākajā daļā noslīdēs zem -10 grādiem, vietām Vidzemē un Latgalē sasniedzot aptuveni -20 grādu. Tomēr citas prognozes vēsta par krietni mazāku salu.

Tuvākajā nedēļā gaisa temperatūra Latvijā paaugstināsies, vietām iespējams siltums līdz +10 grādiem. Palaikam gaidāms lietus.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Policija notvērusi Egidiju – lietuviešu puisi, kurš nošāva savu ģimeni 27
  • Lietuvas policisti atklāj šokējošā nozieguma detaļas. "Bija pauzes, Egidijs varēja aptvert, ko dara" 14
  • No jestrām ballītēm ne miņas - tā dzīvo bagātie, smagi bruņotie un sūrie Kabulas bērni. FOTO 2