Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Dzīvojamās mājas Buru ielā 9 pērn piemeklēja dažādas avārijas - uzkrājās gruntsūdeņi pagrabā, bet martā iebruka kāpņutelpa.

Arī pēc mājas nojaukšanas rīdzinieki saņem rēķinus no apsaimniekotāja 17

Sabiedrība
2016. gada 5. martā 11:58 2016. gada 5. martā 11:58
Namu Buru ielā 9 iemītnieki arī pēc nojaukšanas turpina saņemt rēķinus no pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP), liecina aģentūras LETA rīcībā esošie nama Buru ielā 9A iemītnieces rēķini.

Dzīvojamās mājas Buru ielā 9 pērn piemeklēja dažādas avārijas - uzkrājās gruntsūdeņi pagrabā, bet martā iebruka kāpņutelpa. Savukārt augustā tos nopostīja ugunsgrēks. Bet jau pērn novembrī abas mājas tika nojauktas, izpildot attiecīgu Rīgas domes lēmumu par namu piespiedu nojaukšanu.

Tomēr namu iedzīvotāji rēķinu no RNP saņēmuši vēl, piemēram, pērn 16.decembrī. Konkrētajā rēķinā norādīta apsaimniekošanas maksa 3,08 eiro, kā arī maksa par avārijas remonta darbiem - 50,54 eiro. Kopējā summa apmaksai par mēnesi norādīta 53,62 eiro.

RNP preses pārstāve Santa Vaļuma apliecināja, ka dzīvojamo māju Buru ielā 9, Rīgā, iedzīvotāji ik mēnesi saņem pārvaldīšanas un apsaimniekošanas rēķinus. Viņa skaidroja, ka atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem pārvaldniekam ir jānodrošina obligātās pārvaldīšanas darbības - šajā gadījumā lielākā daļa pārvaldīšanas un apsaimniekošanas tāmes pozīciju neesot attiecināmas uz faktiskajiem un nepieciešamajiem apsaimniekošanas izdevumiem, jo dzīvojamās mājas ir nojauktas.

Neskatoties uz to, ka mājas vairs neeksistē, iedzīvotājiem pieder dzīvokļa īpašumiem piesaistītās zemes domājamās daļas, skaidroja Vaļuma. Līdz ar to pārvaldniekam esot jānodrošina teritorijas uzturēšana un kopšana atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem. Sagatavotajos rēķinos iekļauti pārvaldnieka izdevumi par sētnieka pakalpojumiem, par juridiskajiem pakalpojumiem, piemēram, parādu piedziņa, sacīja RNP pārstāve.

Viņa arī uzsvēra, ka uzkrājuma veidošana rēķinos nav iekļauta. 2015.gada rēķinos iekļautas izmaksas par veiktajiem avārijas situācijas novēršanas darbiem.

Jau ziņots, ka no Buru ielas 9 iemītniekiem pašvaldība regresa kārtībā piedzīs namu nojaukšanas izmaksas. Iemītnieki notikušajās nelaimēs vaino RNP, tādēļ šīs summas maksāt nevēlas un plāno vērsties tiesā.


LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 14
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 16
Skatīt visus komentārus