Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Arhitekts Mailītis stāsta, ka dziedātāju sēdvietas estrādē būs vai nu atdalītas, vai numurētas.

"Dziedātāju sēdvietas būs atdalītas," arhitekts pastāsta, kādu plāno Mežaparka jauno estrādi 34

Kultūra
2016. gada 6. martā 12:59 2016. gada 6. martā 12:59
Dziedātāju sēdvietas Mežaparka Lielajā estrādē būs vai nu numurētas vai atdalītas viena no otras, gala lēmums par to vēl nav pieņemts, pastāstīja arhitekts Austris Mailītis, kura uzņēmums "Mailītis A.I.I.M." un "Arhitekta J.Pogas birojs" ir autori estrādes rekonstrukcijas projektam.

"Tām ir  jābūt iezīmētām vietām, bet tieši kāds risinājums tiks izvēlēts - vai grafisks vai atdalīts pa daļām, vēl nav nolemts. Arhitektiem ir kopīga izpratne par to, ka katrā ziņā ne tā kā sporta arēnās. Tā ir simboliska būve un ir nopietni jādomā par materiāliem," uzsver arhitekts.

Viņš min, ka, visticamāk, tas būs koks. "Vai vietas būs iezīmētas ar numurējumu vai atdalītas atsevišķi - tādi kā koka paliknīši, tas ir nākošais solis tehniskajā projektā, par ko mēs vēl domājam," piebilst Mailītis.

Viņš skaidro, ka būs jāsaskaņo vizuālais aspekts, funkcionalitāte un drošība.

Rīgas domes (RD) deputāti ārkārtas sēdē otrdien atbalstīja aizņēmumu valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa investīciju projekta "Mežaparka Lielās estrādes  rekonstrukcija" īstenošanai. Rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādes kopējās plānotās izmaksas ir līdz 1 772 400 eiro, savukārt rekonstrukcijas īstenošanas, tajā skaitā autoruzraudzības un būvuzraudzības, kopējās plānotās izmaksas ir līdz 45 miljoniem eiro. Tehnisko projektu izstrādās līdz gada beigām.

Rekonstrukciju sadalīs divās daļās. A daļas laikā līdz 2018.gadam tiek piedāvāts rekonstruēt skatītāju zonu, skatuvi un piebūvētu tribīnes korim, bet līdz 2020.gadam īstenot B posmu – rekonstruēt estrādi atbilstoši projekta iecerei. Pilnībā projektu varētu īstenot līdz 2023.gadam.

Tāpat jau ziņots, ka būveksperta Aigara Ūdra vasarā sniegtais atzinums liecināja, ka maksimāli pieļaujamais dalībnieku skaits estrādē ir 7400 [bez piebūvām], kas izriet no aprēķiniem, ka katram dalībniekam vajag vietu 48 centimetru platumā. Viņš iepriekš arī izteicās, ka pasaulē vairs netiek sertificētas būves ar vienlaidu soliem, jo šādā gadījumā nav iespējams kontrolēt tajā esošo cilvēku skaitu. Atzinums tika pasūtīts pēc pērn vasarā notikušajiem skolēnu dziesmusvētkiem, kur sākās masveida bērnu ģībšana. Tas radīja jautājumus, cik daudz cilvēku var vienlaikus atrasties estrādē droši un cik ātri var notikt evakuācija.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 4
Skatīt visus komentārus