Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Drošības policijas šefs Mežviets zina teikt, ka vairāki Latvijas iedzīvotāji pievienojušies "Islāma valstij", kā arī aicināja vecākus uzmanīt savus bērnus no vervētājiem.

Džihādistiem Sīrijā pievienojušies vairāki Latvijas pilsoņi 145

Sabiedrība
2016. gada 7. martā 08:46 2016. gada 7. martā 08:46
Vairāki Latvijas valstspiederīgie ir devušies uz Sīriju, lai pievienotos teroristiskajam džihādistu grupējumam "Islāma Valsts" ("Daesh"), intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Drošības Politikas (DP) priekšnieks Normunds Mežviets. Turklāt Sīrijā gājis bojā Latvijas valstspiederīgais, kurš ar savu ģimeni bija pievienojies teroristu grupējumam.

Par minēto faktu ir ierosināta krimināllieta, tāpēc sīkāku informāciju par notikumu Mežviets nevarēja atklāt, bet piebilda, ka minētā persona ir bijis Latvijas musulmaņu kopienas aktīvs dalībnieks un uz Sīriju bija devies ar savu sievu, kā arī mazo bērnu.

Viņš atzina, ka Latvijas musulmaņu kopienu ir skārušas radikalizācijas tendences un Sīrijā uzturas vairāki musulmaņi no Latvijas, kas iesaistās šajā valstī notikušajā karadarbībā. Šobrīd DP uzsākusi trīs kriminālprocesus par dalību bruņotajā konfliktā Sīrijā.

Mežviets pastāstīja, ka DP ierosinājusi kriminālprocesu pret Ivaru Grīnbergu, bijušo Latvijas Islāma kultūras centra vadītāju Oļegu Patrovu un kādu citu personu, kura vārds netiek atklāts. Trešā persona, saskaņā ar DP rīcībā esošo informāciju, Sīrijā gājusi bojā.

Gan Petrovs, gan arī bojā gājusī persona, uz Sīriju devusies kopā ar ģimenei - sievu un mazgadīgo bērnu. No plašākiem komentāriem Mežviets atturējās, vien norādot, ka, iespējams, kriminālprocesa ietvaros tiks lemts par šo ģimenes locekļu izsludināšanu meklēšanā.

DP arī konstatējusi, ka radikalizācijas procesi skāruši arī Latvijas musulmaņu kopienu un uz Sīriju devušies ir bijuši konvertīti. Vienlaikus šobrīd nav pamata uzskatīt, ka Latvijā būtu izvietotas mērķtiecīgi radītas rekrutēšanas shēmas. Mežviets gan norādīja, ka ir jāņem vērā tas, ka internetā iespējams iegūt informāciju gan par to, kā nokļūt līdz terorisma reģioniem, gan arī par to, kā sazināties ar kaujiniekiem.

Tādēļ DP aicina vecākus un pedagogus pievērst savu bērnu aktivitātēm.


BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA/AFP

Citi šobrīd lasa

Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos 16
Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 21
Saimniekšova Jānis izvēlas bravūrīgo Evitu, kura viņu nosauca par sliņķi 4
Skatīt visus komentārus