Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Siltajās ziemās ceļu satiksmē arvien agrāk atgriežas mototransports, un fiksētas jau vairākas avārijas.

Šī gada divos mēnešos notikušas jau 3 avārijas, kurās iesaistīti motocikli 1

112
2016. gada 7. martā 10:03 2016. gada 7. martā 10:03
Pēdējos gados ceļu satiksmē arvien agrāk atgriežas mototransports, liecina kādas lielas apdrošināšanas sabiedrības dati par motocikliem iegādātajām OCTA polisēm, gan Valsts policijas informācija par negadījumiem.

Šogad janvārī un februārī notikuši trīs ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīts mototransports.

Februārī apdrošināts jau divas reizes vairāk mototransporta nekā pērn decembrī. Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības datiem iepriekšējos gados mototransportam iegādāto OCTA polišu skaits martā pieauga pat sešas reizes, salīdzinot ar februāri. Arī pirmais pieteikums pērn tika saņemts jau marta sākumā par negadījumu ar motociklu, un izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība bija aptuveni 500eiro.

"Lai gan visvairāk jeb trešdaļa no visām OCTA polisēm parasti tiek iegādātas martā un aprīlī, kad atsākas aktīvā moto sezona, pēdējos gados arvien agrāk novērojama mototransporta vadītāju aktivitāte. Tas, protams, ir saistīts ar neierasti silto ziemas periodu, kā dēļ drosmīgākie un kaislīgākie motofani faktisko sezonu steidz pagarināt, atsākot to daudz agrāk. Arvien izteiktāk parādās tendence iegādāties apdrošināšanu motocikliem uz visu gadu," informē speciālists Ritvars Heniņš.

Lielākā daļa jeb 44% OCTA polišu mototransportam tiek iegādāta uz sešiem mēnešiem, savukārt visam gadam polisi iegādājas21% motociklu īpašnieku.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Godinot Latvijas neatkarību, jāslavē arī čekisti un slepkavas 58
Kāpēc lidmašīnā labāk nepasūtīt veģetāru ēdienu: pasažieru drausmā pieredze 3
Policija atklāj vietas, kur varētu atrasties 12 jaunie pārvietojamie fotoradari
Pievienot komentāru