Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Vienlaikus tika veiktas divas aizturēšanas Liepājā un Daugavpilī un tajā pašā laikā tika īstenotas sešas kratīšanas dažādās adresēs Rīgā, Liepājā un Daugavpilī.

Starptautiskā operācijā Latvijas policija notver Eiropā meklētus bruņotus laupītājus 4

112
2016. gada 8. martā 11:41 2016. gada 8. martā 11:41
Februāra beigās Valsts policijas (VP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) darbinieki starptautiskā operācijā notvēra divus vīriešus no Latvijas, kuri tiek turēti aizdomās par bruņotām laupīšanām, kas pēdējo mēnešu laikā izdarītas juvelierizstrādājumu veikalos Čehijas, Polijas un Igaunijas galvaspilsētās.

Kā informēja VP preses pārstāvis Toms Sadovskis, pagājušā gada novembra vidū VP KIP darbinieki caur Eiropola nacionālo nodaļu saņēma informāciju no Čehijas policistiem, ka Prāgā kādā juvelierizstrādājumu veikalā notikusi bruņota laupīšana. Čehijas kolēģi lūdza VP palīdzību ļaundaru atpazīšanā, jo viņu rīcībā esošā informācija liecināja, ka laupītāji noziegumā izmantojuši Latvijā reģistrētu automašīnu.

VP KIP izmeklētāji turpināja informācijas apmaiņu ar Čehijas kolēģiem, līdz tika iegūti visi nepieciešamie dati, kas varēja palīdzēt identificēt abus laupītājus. Izmantojot Čehijas policistu sniegto informāciju, Latvijas likumsargi izskaitļoja abu laupītāju identitāti.

Vīrieši bija Liepājas un Daugavpils iedzīvotāji, kuri iepriekš sodīti par sevišķi smagiem noziegumiem. Noskaidrots, ka abi vīrieši no ieslodzījuma vietas izlaisti pagājušā gada sākumā.

Pēc uzbrucēju identificēšanas VP KIP darbinieki, analizējot personu izmantotos mobilos tālruņus, transportu, sakaru loku un cita veida operatīvo informāciju, noskaidroja, ka aizdomās turētie varētu būt vainojami vēl citos noziegumos - pagājušā gada oktobra vidū notikušā bruņotā laupīšanā un laupīšanas mēģinājumā Varšavā, kā arī šā gada janvāra sākumā izdarītā bruņotā laupīšanā Tallinā. Arī pārējos gadījumos laupītāju mērķis bijis juvelierizstrādājumu veikali.

Lai izplānotu aizturēšanas operāciju un apkopotu visu izmeklēšanā iegūto informāciju, drīz vien tika rīkota sanāksme Hāgā, Nīderlandē. Sanāksme tika organizēta sadarbībā ar Eiropolu, Eiropas Savienības Tiesu sadarbības vienību, kā arī ar VP Starptautiskās sadarbības biroju un Igaunijas, Polijas un Čehijas tiesībsargājošajām iestādēm. Pēc sanāksmes, saņemot Eiropas apcietinājuma lēmumus, tika izstrādāts aizturēšanas operācijas plāns.

22.februārī VP KIP izmeklētāji īstenoja vērienīgu aizturēšanas operāciju - vienlaikus tika veiktas divas aizturēšanas Liepājā un Daugavpilī un tajā pašā laikā tika īstenotas sešas kratīšanas dažādās adresēs Rīgā, Liepājā un Daugavpilī. Operācijās bija iesaistīts liels skaits VP KIP, Starptautiskās sadarbības biroja un reģionālo pārvalžu darbinieku, kā arī operācijā piedalījās Eiropola speciālisti un kolēģi no Igaunijas.

Abi vīrieši - dzimuši 1985. un 1980.gadā - tika aizturēti, bet kratīšanās atrasts šaujamierocis, noziegumos izmantotais apģērbs un juvelierizstrādājumi, līdz ar to izdevās arī iegūt pierādījumus, kas palīdzēs Čehijas, Igaunijas un Polijas kolēģiem uzturēt apsūdzību pret aizdomās turētajiem.

Abām personām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums. Pašlaik sākta procedūra, lai vīriešus izdotu valstīm, kurās viņi tiek turēti aizdomās par šo noziegumu pastrādāšanu.

LETA / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Porziņģis nākamnedēļ viesosies slavenajā Džimija Falona šovā 4
Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 23
Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 63
Skatīt visus komentārus