Iļģuciemā viesosies Liepājas Tautas teātris ar izrādi "Bernardas Albas māja"

Runā Rīga
2016. gada 9. martā 11:15 2016. gada 9. martā 11:15
Latvijas amatierteātru skates „Gada izrāde 2015” ietvaros 12. martā plkst. 11.00 Rīgas Kultūras centrā „Iļģuciems” notiks Liepājas tautas teātra izrāde pēc spāņu dzejnieka Federiko Garsijas Lorkas lugas „Bernardas Albas māja” motīviem. Uzveduma režisore Ināra Kalnarāja.

Lugas pamatā ir traģisks stāsts par piecām māsām, kuras pakļautas savas mātes pārspīlēti augstajām morāles prasībām. Lugas darbības laikā šīs sievietes neveiksmīgi meklē ceļus un veidus, kā tikt ārā no savas mātes mājas. Lugas sižetu saasina māsu savstarpējās attiecību nesaskaņas un nelaimīga mīlestība, kā rezultātā sākas cīņa ar traģisku noslēgumu.

Izrāde aicina domāt par to, ka mīlestība, kas ir viens no lielākajiem pasaules radošajiem spēkiem, var kļūt iznīcinoša, ja tiek ierobežota, pakļauta un apspiesta.

Spāņu 20.gs. dzejnieka un dramaturga, mūziķa un domātāja Federiko Garsijas Lorkas (1898 – 1936) daiļrade Latvijā zināma pateicoties Knuta Skujenieka latviskotajai dzejas izlasei “Kliedziens”(1971) un Edvīna Raupa tulkotajām skicēm par Spānijas kultūras vēsturi ( folkloru, mūziku, dzeju) grāmatā “Lekcijas”(2013), kas atklāj F. G. Lorkas estētiskos principus un ciešo saikni ar spāņu tradicionālo kultūru. Populārākā no Lorkas lugām ir drāma “Bernardas Albas māja” Vijas Svīkules tulkojumā (1965).

Dzejnieka daiļradi caurvij mīlestības un nāves motīvi: „Laikabiedru liecībās Lorka ir vitalitātē kūsājošs spānis, kurš vienmēr gribēs sākt vietā, kur cits ir apstājies un kura dzejā un dramaturģijā šī sākuma un beigu sadures līnija ir dramatiska nāves un dzīvības divkauja klajā laukā. Tikai kaila dvēsele un kaila miesa.” *

_________________________________________

* Raups, Edvīns. “Tikai noslēpums mums ļauj dzīvot. Tikai noslēpums”. Lorka, Federiko Garsija. Lekcijas. Rīga: Neputns, 2013, 5. Lpp

Ieeja bez maksas.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Ļaudis atvadās no Dziesmu un deju svētku virsdiriģenta Paula Kveldes 1
Mārtiņš Rītiņš paziņo, ka pēc 23 gadiem pamet Latvijas labāko restorānu 27
Tu neticēsi, ko šis ķīnietis izdarīja piecās minūtēs, lai dabūtu zelta stieni. Šodienas biedējošākie FOTO
Pievienot komentāru