Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Neskatoties uz to, ka aizbraukušo skaits ir mērāms tūkstošos ir arī pozitīvas tendences, proti, palielinās to cilvēku skaits, kas vēlas atgriezties Latvijā.

Salīdzinot ar krīzes gadiem, no Latvijas aizbrauc krietni mazāk cilvēku 134

Sabiedrība
2016. gada 9. martā 11:20 2016. gada 9. martā 11:20
Pēdējās Ekonomikas ministrijas aplēses liecina, ka sarucis no Latvijas aizbraukušo cilvēku skaits, lai gan no valsts pērn izbraukuši par 7900 cilvēkiem vairāk, nekā ieceļojuši, šorīt intervijā Latvijas Radio stāstīja Ekonomikas ministrijas Tautsaimniecības struktūrpolitikas departamenta direktors Oļegs Baranovs.

Protams, Baranovs piekrita, ka aizbraukušo cilvēki skaits arvien ir liels, bet salīdzinot ar krīzes gadiem 2009. līdz 2010.gadam, kad aizbrauca līdz pat 40 000 cilvēku, pagājušajā gadā no Latvijas aizbraukuši nepilni 8000 cilvēku, kas ir krietni vairāk nekā to, kas izvēlējušies apmesties uz dzīvi Latvijā.

"Neskatoties uz to, ka aizbraukušo skaits ir mērāms tūkstošos ir arī pozitīvas tendences, proti, palielinās to cilvēku skaits, kas vēlas atgriezties Latvijā. Piemēram, portāla "latvija.lv" sadaļu par atgriešanos dzimtenē apmeklējuši teju 24 000 cilvēku," stāstīja Baranovs.

Pēc viņa domām izstrādātais reemigrācijas plāns palīdz tiem, kuri jau nolēmuši atgriezties, bet diemžēl tas nerisinot citas svarīgas problēmas.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Izmeklētājiem jaunumi zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavības lietā 5
Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā 25
Robežsargi atvainojas Rīgas lidostas pasažieriem par vakar notikušo 9
Skatīt visus komentārus