Siltumenerģijas tarifs Rīgā ir mazākais Latvijas lielo pilsētu vidū.

Siltumenerģijas tarifs Rīgā martā, aprīlī un jūnijā turpina lejupslīdi! 3

Runā Rīga
2016. gada 10. martā 11:20 2016. gada 10. martā 11:20
AS „Rīgas siltums” siltumenerģijas tarifs no šī gada 1.marta ir 43,47 EUR/MWh bez PVN. Tas ir par 4% mazāks, nekā siltumenerģijas tarifs februārī, kad tas bija 45,33 EUR/MWh bez PVN, bet, salīdzinot ar pērnā gada martu, tas sarucis par 19%.

Sagaidāms, ka aprīlī siltumenerģijas tarifs paliks nemainīgi zems, bet  maijā tas turpinās sarukt. Aprīlī sagaidāmais siltumenerģijas tarifs varētu būt 43,47 EUR/MWh bez PVN, bet maijā sagaidāms, ka tas būs 41,62 EUR/MWh bez PVN.

Siltumenerģijas tarifs martā, kā arī prognozes aprīlim, maijam noteiktas, pamatojoties uz akciju sabiedrības „Latvijas Gāze” šī gada 10.martā publicēto paziņojumu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis” - par dabasgāzes tirdzniecības cenu 177.86 EUR/tūkst.nm3 martā un prognozi aprīlim, bet maijam - 163,63 EUR/tūkst.nm3.

Siltumenerģijas tarifs martā Rīgā ir arī mazākais Baltijas valstu galvaspilsētu vidū. Tas ir par 22% mazāks nekā Tallinā un par 29% mazāks, salīdzinot ar apstiprināto siltumenerģijas tarifu Viļņā.

Siltumenerģijas tarifs Rīgā ir mazākais Latvijas lielo pilsētu vidū. Tas ir mazāks par siltumenerģijas tarifu Valmierā, Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē, Liepājā, Jēkabpilī, Jūrmalā un Ventspilī.

AS „RĪGAS SILTUMS” ik mēnesi savā interneta mājaslapā www.rs.lv informē par faktiski piemērojamo siltumenerģijas cenu, balstoties uz AS „Latvijas Gāze” publicēto paziņojumu Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" līdz mēneša 10.datumam par dabasgāzes tirdzniecības cenu.

Atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2013.gada 29.maija lēmumam Nr.89 „Par akciju sabiedrības „RĪGAS SILTUMS” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifiem”, mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, attiecīgi var samazināties vai palielināties arī siltumenerģijas cena.


Sadarbībā r Rīga pašvaldību

Reīna Zommere / Foto: Edija Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Diena PĒC: tā izskatās leģendārā Glāstonberijas festivāla vietā šorīt 8
Pasažieri no Pērtas piedzīvo šausmas lidojumā. Pilots viņiem ieteica lūgties 13
"Viņu pasargāja eņģeļi." Brīnumaini izglābjas bērns, kad auto Daugavpilī taranē māju 11
Pievienot komentāru