Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pateicoties Rīgas domes finansiālajam atbalstam, jau nākamnedēļ no Rīgas septiņu līdz astoņu dienu ilgajā aptuveni 3000 kilometru ceļā uz Tbilisi dosies kamielis, mājas jaks un trīs alpakas.

No Rīgas uz Tbilisi Zoodārzu ceļos septiņi dzīvnieki. FOTO

Runā Rīga
2016. gada 10. martā 15:36 2016. gada 10. martā 15:36
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un SIA „Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš ceturtdien, 10.martā, parakstīja dāvinājuma līgumu par to, ka Tbilisi zoodārzam tiks dāvināti septiņi dzīvnieki. Uz Gruziju ceļos divkupru kamielis Villijs, alpakas Tomass, Karmena un Kamene, mājas jaks Pūpols, zildzelteno aru pāris Čabulis un Filipīnai. Pasākuma laikā pie dzīvnieku transporta kastēm tika piestiprinātas arī plāksnes, kas vēstīja, ka tajās atradīsies Rīgas dāvana Tbilisi.

„Tā ir vienas pilsētas dāvanai otrai pilsētai un viena zoodārza atbalsts otram zoodārzam. Mēs esam priecīgi, ka varam palīdzēt Tbilisi Zooloģiskajam dārzam, atjaunot ekspozīciju,” pēc dzīvnieku apskates teica Rīgas mērs Nils Ušakovs.

2015. gada jūnijā Tbilisi zoodārzs cieta spēcīgos plūdos, un patlaban ar pilsētas atbalstu tiek veidots projekts jaunam zooloģiskajam dārzam, kas atradīsies citā vietā - Tbilisi Dendroloģiskajā parkā. Bet līdz šī projekta realizācijai iecerēts atvērt vienkāršas ekspozīcijas bijušajā zoodārza teritorijā - neapplūstošajā kalna daļā. Lai to paveiktu, Tbilisi zoodārzs pērn izveidoja sarakstu ar dzīvniekiem, kurus vēlētos saņemt kā atbalstu un dāvanu no citiem zooloģiskajiem dārziem. Uz kolēģu aicinājumu palīdzēt atsaucās arī Rīgas zoodārzs. Pateicoties Rīgas domes finansiālajam atbalstam, jau nākamnedēļ no Rīgas septiņu līdz astoņu dienu ilgajā aptuveni 3000 kilometru ceļā uz Tbilisi dosies kamielis, mājas jaks un trīs alpakas. Dzīvnieki tiks vesti speciāli izbūvētās transporta kastēs ar sertificētu automašīnu un piekabi. Ceļā būs jāšķērso vairākas Eiropas valstis un ar prāmi jāpārbrauc pāri Melnajai jūrai. Savukārt zildzeltenās aras Tbilisi tiks nogādātas ar lidmašīnu, un viņu ceļojums ilgs dažas stundas. Plānots, ka aras izlidos 18. martā un lielie dzīvnieki Gruzijā nonāks 21.martā.

Kā skaidroja Rīgas zoodārza darbinieki, dzīvnieku transportēšana ir gana sarežģīts process. Vairākus mēnešu notika saskaņošana un nepieciešamo veterināro sertifikātu saņemšana. Lai samazinātu jelkādu papildus stresu dzīvniekiem, laikā, kad notiks viņu ievietošana transporta kastēs un auto, interesentu klātesamība būs liegta.

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 15
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 5
Ģimene meklē 30 gadus veco Vadimu; viņš smagā emocionālā stāvoklī izgāja no mājām un pazuda 4
Pievienot komentāru