Pērn jūlija beigās apsūdzētais, būdams alkohola ietekmē, atrodoties kādā dzīvojamās mājās kāpņutelpā Jelgavā, aiz dusmām uz bezpajumtnieku, kurš bieži uzturējās minētajā kāpņutelpā un sava izskata, nepatīkamās smakas un alkohola reibuma dēļ traucēja apsūdzētajam, nodarīja viņam smagus miesas bojājumus.

Jelgavā par bezpajumtnieka nosišanu - nosacīts sods 50

Ziņas
2016. gada 10. martā 16:40
Jelgavas tiesa šodien atzinusi apsūdzētā vīrieša vainu krimināllietā par bezpajumtnieka piekaušanu līdz nāvei kādas mājas kāpņutelpā Jelgavā un piespriedusi vīrietim nosacītu brīvības atņemšanu.

Kā informēja Jelgavas tiesas priekšsēdētāja palīdze Sanita Grinšpone, tiesa, pasludinot saīsināto spriedumu, nolēma atzīt vīrieti par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā saskaņā ar apsūdzību pēc Krimināllikuma 125.panta 3.daļas daļas - par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Tiesa nosprieda sodīt vīrieti ar nosacītu brīvības atņemšanu uz četriem gadiem ar pārbaudes laiku uz pieciem gadiem un bez mantas konfiskācijas. Soda termiņā tiek ieskaitīts apcietinājumā pavadītais laiks no 2015.gada 17.jūlija līdz 2015.gada 3.septembrim.

Līdz sprieduma spēkā stāšanās brīdim vīrietim tiks saglabāti piemērotie drošības līdzekļi - policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no Latvijas.

Pilnais spriedums būs pieejams 11.martā, pēc tam to desmit dienu laikā būs iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā.

Jau ziņots, ka pērn jūlija beigās apsūdzētais, būdams alkohola ietekmē, atrodoties kādā dzīvojamās mājās kāpņutelpā Jelgavā, aiz dusmām uz bezpajumtnieku, kurš bieži uzturējās minētajā kāpņutelpā un sava izskata, nepatīkamās smakas un alkohola reibuma dēļ traucēja apsūdzētajam, nodarīja viņam smagus miesas bojājumus.

Apsūdzētais veica vairākus sitienus pa vīrieša ķermeni, tostarp pa ekstremitātēm. No gūtajiem miesas bojājumiem iestājās vīrieša nāve.


LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Latvijas seksīgāko jauno zvaigžņu TOP 10. FOTO 8
  • Čikāgā mūžībā pavadīts Alberts Legzdiņš 20
  • Arvien vairāk vecāku sūdzas par sliktu izturēšanos pret bērniem dārziņos 47