Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
aunie noteikumi paredz, ka vecāki kā līdz šim elektroniskajā reģistrēšanās sistēmā var mainīt savu kontaktinformāciju (tālruni, elektroniskā pasta adresi), bet klāt nākusi jauna iespēja - papildināt pieteikumu ar īpašu atzīmi, ka pagaidām nevēlas saņemt uzaicinājumu no pašvaldības izglītības iestādes.

Stājušies spēkā jauni saistošie noteikumi par pirmsskolas izglītības nodrošināšanu Rīgas pilsētā

Runā Rīga
2016. gada 10. martā 18:54 2016. gada 10. martā 18:54
Stājušies spēkā jauni Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 191 “Kārtība, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju”. Tie nosaka pirmsskolas vecuma bērnu reģistrācijas kārtību un to, kā bērns tiek nodrošināts ar vietu pašvaldības izglītības iestādē, kā arī paredz, kādā veidā pašvaldība līdzfinansē privāto bērnudārzu pakalpojumus.

Jauni saistošie noteikumi tika sagatavoti tāpēc, ka ir stājušies spēkā grozījumi Izglītības likumā, kas nosaka, ka pašvaldība sniedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātajam bērnudārzam arī tajos gadījumos, ja bērnam rakstveidā tiek piedāvāta vieta pašvaldības izglītības iestādē, kurā viņš ir reģistrēts uzņemšanai, bet bērna vecāki vai likumīgais pārstāvis no tās atsakās.

Lai gan jaunie saistošie noteikumi nerada būtiskas izmaiņas attiecībā uz pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju, tomēr noteikumos ir ieviesti vairāki uzlabojumi, kas iedzīvotājam palīdzēs pirmsskolas izglītības pakalpojuma izvēlē.

Kā jau līdz šim bērnu pašvaldības bērnudārzu rindā iespējams reģistrēt gan elektroniski portālā www.eriga.lv, izmantojot pakalpojumu “Reģistrācija pirmsskolai”, gan ierodoties klātienē jebkurā Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centrā un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā. Kā jaunas reģistrācijas iespējas vietas tiks piedāvātas arī Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļas. Tas nozīmē, ka tiklīdz vecāks reģistrē savu jaundzimušo (saņem sava bērna dzimšanas apliecību), tā viņam ir iespēja bērnu pieteikt rindā pašvaldības bērnudārzos. Šobrīd šo pakalpojumu jau piedāvā Rīgas pilsētas Pārdaugavas dzimtsarakstu nodaļa.

Jaunie noteikumi paredz, ka vecāki kā līdz šim elektroniskajā reģistrēšanās sistēmā var mainīt savu kontaktinformāciju (tālruni, elektroniskā pasta adresi), bet klāt nākusi jauna iespēja - papildināt pieteikumu ar  īpašu atzīmi, ka pagaidām nevēlas saņemt uzaicinājumu no pašvaldības izglītības iestādes. Piemēram, tādos gadījumos, kad ģimene apzināti izvēlējusies pagaidām bērnu vest uz privāto izglītības iestādi vai arī, ja mazuli mājās pieskata aukle. Pazīmi pieliekot vai noņemot, pieteikuma sākotnējais reģistrācijas datums un laiks tiks saglabāts. Vecākiem jebkurā laikā ir tiesības šo pazīmi atcelt un atzīmēt, ka vēlas saņemt pirmsskolas izglītības pakalpojumu pašvaldības izglītības iestādē. Pazīmi saņemt vai nesaņemt uzaicinājumu no pašvaldības izglītības iestādes ir iespēja mainīt tikai līdz brīdim, kamēr bērna vecākiem piedāvājums no pašvaldības izglītības iestādes vēl nav izteikts.

Saistošajos noteikumos iekļauta iespēja pašvaldības izglītības iestādes vadītājam uzaicinājumu apmeklēt pašvaldības bērnudārzu vecākiem nosūtīt elektroniska dokumenta veidā, atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu, tādēļ vecākiem jāņem vērā, ka uzaicinājuma vēstuli viņi var saņemt arī elektroniski uz pieteikuma kontaktinformācijā norādīto elektroniskā pasta adresi.

Jaunajos noteikumos norādīts arī pašvaldības līdzfinansējuma privātajām izglītības iestādēm apmērs un tā detalizēts atšifrējums pa izdevumu pozīcijām. Pašvaldības līdzfinansējums aprēķināts, pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumos noteikto metodiku. Pašvaldības līdzfinansējuma atšifrējums pa izdevumu pozīcijām pieejams Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) uzturētajā tīmekļa vietnē www.e-skola.lv sadaļā “Pirmsskolas” – “Aktuāli”.

Noteikumos ir minēti kritēriji, pēc kuriem tiek izmaksāts un kad tiek pārtraukts Rīgas pašvaldības līdzfinansējums. Iespēja saņemt Rīgas domes līdzfinansējumu privāta bērnudārza apmeklējumam paredzēta tiem bērniem, kuru dzīvesvieta kopā ar kādu no vecākiem ir deklarēta Rīgas administratīvajā teritorijā un, ja bērnam no pusotra gada vecuma nav bijusi nodrošināta iespēja apmeklēt izvēlēto pašvaldības bērnudārzu, kā arī tiem bērniem, kuru vecāki ir izvēlējušies privātā pakalpojuma sniedzēju.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Kopā jau 70 gadus. Karalienei Elizabetei un princim Filipam šodien īpaša diena 25
FOTO: uzspridzināta viena no ASV slavenākajām sporta būvēm 5
Saimniekšova Jānis izvēlas bravūrīgo Evitu, kura viņu nosauca par sliņķi 15
Pievienot komentāru