Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Būvvalde likusi veikt Āgenskalna TV torņa ekspertīzi.

Būvvalde liek pārbaudīt Āgenskalna vecā TV torņa drošību 8

Sabiedrība
2016. gada 11. martā 08:20 2016. gada 11. martā 08:20
Rīgas pilsētas būvvalde veikusi vizuālu vēsturiskā Āgenskalna radio un televīzijas torņa apsekošanu un secinājusi, ka tas varētu būt bīstams iedzīvotājiem, tādēļ torņa īpašniekam - mediju grupas "Mix Media Group" uzņēmumam SIA "RNR Ltd" - uzdots līdz mēneša beigām pasūtīt neatkarīga eksperta slēdzienu par būvi un iesniegt to būvvaldē, pastāstīja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Žūka uzsvēra, ka būvvalde torni Nometņu ielā 62 pašlaik nav atzinusi par bīstamu. Būvinspektors 22.februārī torni tikai apskatījis no publiski pieejamās ārtelpas, turklāt būvvaldes kompetencē neietilpst būvju tehniskā stāvokļa novērtējums.

Būvinspektors konstatējis, ka tornis vizuāli ir sliktā tehniskā stāvoklī, pretkorozijas krāsojums no visām metāla daļām laika gaitā ir nodrupis un visas torņa metāliskās daļas un to savienojošie elementi ir stipri korodējuši jeb klāti ar rūsas kārtu. Torņa pakāje ir nesakopta - tur mētājas dzeloņdrātis, teritorija nav ierobežota, līdz ar to ir brīva piekļuve atvērtai elektropieslēguma kastei uz torņa balsta.

Vizuāli tornis, būvinspektora ieskatā, atrodas pirmsavārijas stāvoklī, un tā turpmākā ekspluatācija var kļūt bīstama apkārtnes iedzīvotājiem, garāmgājējiem un blakus esošajām būvēm. Tāpat būvvalde torni uzskata par pilsētvides ainavu degradējošu.

Pamatojoties uz Būvniecības likumu un Vispārīgajiem būvnoteikumiem, uzņēmumam "RNR Ltd" nosūtīts atzinums, kurā uzdots veikt torņa detalizētu tehnisko izpēti, lai noskaidrotu visu konstrukciju noturību, un to, kā novērst tehniskajā apsekošanā konstatēto bīstamību, kā arī to, vai tornis ir drošs turpmākajā ekspluatācijā.'

Tehniskās apsekošanas atzinums uzņēmumam būvvaldē jāiesniedz līdz 31.martam.

Papildus būvvalde vērš uzmanību, ka "RNR Ltd", pamatojoties uz Civillikumu, ir jāuzņemas atbildība par torņa tehnisko stāvokli, uzņēmumam ir pienākums, lai aizsargātu sabiedrisko drošību, turēt savu būvi tādā stāvoklī, ka no tās nevar rasties kaitējums ne kaimiņiem, ne garāmgājējiem, ne arī būves lietotājiem.

"RNR Ltd" ir viens no Andrejam Feldmanim piederošās mediju grupa "Mix Media Group" uzņēmumam. Mediju grupa apvieno radio stacijas "Radio Baltkom", "Mix FM" un "Jumor FM", portālu krievu un latviešu valodā "MixNews.lv". Ceturtdien neizdevās iegūt torņa īpašnieku komentāru par būvvaldes secinājumiem un turpmākajiem plāniem.

Kā liecina Zemesgrāmatā pieejamā informācija, SIA "RNR Ltd" torni ar zem tā esošo zemesgabalu iegādājās 2013.gada sākumā par 100 000 latu (142 286 eiro).

Saskaņā ar "Firmas.lv" informāciju uzņēmums "RNR Ltd" pilnībā pieder Feldmanim. Uzņēmums 2014.gadā apgrozīja 695 675 eiro un nopelnīja 59 858 eiro. Finanšu dati par pagājušo gadu vēl nav pieejami.

Tornis Āgenskalnā blakus toreizējai Latvijas Televīzijas (Telecentra) studijai tika uzcelts 1955.gadā, un bija pirmais televīzijas tornis Rīgā. Pēc televīzijas pārvākšanās uz Zaķusalu, tornis vairs netiek izmantots tā sākotnējiem mērķiem. Pēdējās desmitgadēs to izmantojuši privāti uzņēmumi datu pārraides pakalpojumu sniegšanai.

LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no radiomap.eu

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 50
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 33
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Skatīt visus komentārus