Pavasara brīvlaikā Rīgas skolēnus aicina apmeklēt brīvā laika centrus un pilsētas bibliotēkas

Runā Rīga
2016. gada 11. martā 13:51 2016. gada 11. martā 13:51
Sākoties skolēnu pavasara brīvlaikam, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina bērnus un jauniešus apmeklēt brīvā laika centrus un pilsētas bibliotēkas, lai lietderīgi pavadītu brīvo laiku, iesaistītos dažādās aktivitātēs, konkursos, piedalītos tematiskajās pēcpusdienās un vienkārši satiktos ar draugiem.

Rīgā skolēnu brīvo laiku kopā ar draugiem var pavadīt kādā no 22 brīvā laika centriem, kuros bērniem un jauniešiem ir iespēja radoši darboties, organizēt pašiem dažādus pasākumus, konkursus, sportiskas aktivitātes, spēlēt novusu, biljardu, dziedāt karaoke, lasīt grāmatas, noskatīties saistošas videofilmas, vai vienkārši draugu lokā pavadīt laiku. Brīvā laika centrā strādā pedagogi, kuri labprāt darbojas kopā ar bērniem un jauniešiem, taču primāri ļauj radoši darboties arī pašiem, uzņemoties tikai pieskatītāja funkcijas. Brīvā laika centru apmeklējumi ir bez maksas.

Brīvā laika istabas - centri atrodas vairākās skolās vai Bērnu un jauniešu centros visos Rīgas mikrorajonos. Turklāt, bērniem, kuri apmeklē centrus obligāti nav jābūt šo iestāžu audzēkņiem.

Rīgas izglītības iestādes pavasara brīvlaikā pulciņu un treniņnodarbību ietvaros nodrošina arī nometnes tiem bērniem, kuri mācību gada laikā apmeklējuši šos pulciņus. Brīvlaikā skolēniem ir iespēja apmeklēt arī Rīgas pašvaldības atbalstītās nevalstisko organizāciju organizētās nometnes, kuras ir atklātas un pieejamas jebkuram bērnam atbilstoši nometnes mērķauditorijai.

Skolēnu brīvlaikā dažādus pasākumus, tajā skaitā radošās darbnīcas, ekskursijas, zīmēšanas nodarbības, izstādes un citas aktivitātes sarūpētas Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs. Tur tiek piedāvāta iespēja iepazīt dažādas tautu tradīcijas, satikt Ķekavas bērnu mūzikas jaunos čellistus un daudzas citas aktivitātes. Par visu Rīgas filiālbibliotēku piedāvājumu iespējams iepazīties interneta vietnē http://bibliotekaberniem.rcb.lv/ .

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Stilistu triki, kā par mazu naudu izskatīties izsmalcināti un dārgi 20
Zādzība no privātmājas pagalma Beberbeķos ļaundariem izvērtās negaidīti 8
Tikko pārciesta "Ofēlija", bet Īrijai tuvojas jau jauna vētra "Braiens" 9
Pievienot komentāru