Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Bēgļi varēs apgūt latviešu valodu bez starpniekvalodas 3

Sabiedrība
2016. gada 12. martā 16:08 2016. gada 12. martā 16:08
Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) šajā gadā ieviesusi jaunu pakalpojumu personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu - latviešu valodas apmācību bez starpniekvalodas, informēja aģentūrā.

Kopumā atbalsta pakalpojumi, lai palīdzētu atrast darbu, bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu neatšķiras no tā, ko var saņemt vietējie iedzīvotāji.

Šogad NVA ir reģistrējies viens bezdarbnieks ar alternatīvās personas statusu. Pēc profilēšanas viņam tika piedāvātas trīs nodarbinātības un apmācību iespējas, viņš izvēlējās apgūt jaunu profesiju.

Patvēruma meklētājiem tiesības reģistrēties NVA ir pēc bēgļa vai alternatīvā statusa iegūšanas.

NVA veic personas profilēšanu, lai noskaidrotu iespējas integrēties Latvijas darba tirgū, kā arī nosaka labākos atbalsta pasākumus. Prasmju novērtējums bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu tiek veikts pēc tādiem pašiem standartiem, kā jebkuram citam.

Bezdarbniekiem ir iespēja apmeklēt dažādus kursus, lekcijas, seminārus un individuālas konsultācijas, iesaistīties profesionālajā apmācībā, subsidētajā darba vietā, praktiskajās apmācībās pie darba devēja vai algotajos pagaidu darbos.

Saeimas Nodarbinātības apakškomisija 15.martā pārrunās pasākumus patvēruma meklētāju un bēgļu atbalstam un integrācijai darba tirgū.

Uz sēdi aicināti Iekšlietu ministrijas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Labklājības ministrijas, Kultūras ministrijas, Izglītības ministrijas, nevalstisko organizāciju pārstāvji.

2015.gadā bēgļa statusu Latvijā ieguva četri cilvēki, bet alternatīvo statusu, kas ļauj Latvijā uzturēties gadu, 20 cilvēki. No 1998.gada līdz 2014.gadam Latvijā pagaidu aizsardzību lūguši aptuveni 1500 cilvēku, bēgļa statuss tika piešķirts 65 cilvēkiem.

Eiropas Komisijas plāns migrācijas politikas jomā paredz, ka Latvijai divu gadu laikā jāuzņem ap 700 bēgļu. Šobrīd ieradušies seši cilvēki, kuru atbilstība bēgļa statusam tiek vērtēta.

BNS

Citi šobrīd lasa

Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 1
Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 49
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 102
Pievienot komentāru