Ar Būvniecības valsts kontroles biroja lēmumu kopš 11.februāra apmeklētājiem drošības apsvērumu dēļ ir slēgta vēsturiskā Rīgas cirka ēka.

Vāc parakstus par Rīgas cirka ēkas saglabāšanu un darbības atjaunošanu 10

Sabiedrība
2016. gada 13. martā 14:50 2016. gada 13. martā 14:50
Cirka darbinieki sākuši parakstu vākšanu par Rīgas cirka ēkas saglabāšanu un darbības atjaunošanu, šodien Kongresa namā pirms cirka jaunās izrādes "Tropu fantāzija" novēroja aģentūra LETA.

Kā pastāstīja parakstu vācēji, cilvēki tiek aicināti parakstīt petīciju, lai saglabātu Rīgas cirka ēku un atjaunotu cirka darbību. Tāpat Rīgas cirka pārstāvji vēlas cirka tradīciju saglabāšanu, iekļaujot gan cilvēkus, gan dzīvniekus. Petīcijā arī pieprasīta finanšu līdzekļu piešķiršana Rīgas cirka ēkai.

Vēl viens petīcijas punkts paredz Rīgas cirka studijas saglabāšanu, nākotnē to pārveidojot par Starptautisku cirka skolu.

Kā norādīja viena no parakstu vācējām, parakstus plānots iesniegt Kultūras ministrijai, tomēr pagaidām nav zināms, kad tas notiks.

Līdz šim cirka pārstāvjiem izdevies savākt jau vairākus simtu parakstu. Piemēram, Daugavpilī petīciju parakstījuši vairāk nekā 300 cilvēku, Jelgavā - ap 200, bet Salaspilī - ap 120.

Kā novēroja aģentūra LETA, Rīgas cirka jauno programmu "Tropu fantāzija" Kongresa namā šodien apmeklēja vairāki simti cilvēku. Kā pastāstīja "Biļešu servisa" kasē, uz cirka programmu kopumā bija iespējams iegādāties 1200 biļetes. Precīzu informāciju par to, cik biļetes uz izrādi pārdotas, kasē pateikt gan nevarēja. Tomēr, kā bija redzams "Biļešu servisa" mājas lapā, uz pasākumu bija pārdota vairāk nekā puse no biļetēm.

Lielākoties pasākumu apmeklēja ģimenes ar bērniem.

Kā ziņots, ar Būvniecības valsts kontroles biroja lēmumu kopš 11.februāra apmeklētājiem drošības apsvērumu dēļ ir slēgta vēsturiskā Rīgas cirka ēka.

Neskatoties uz cirka ēkas slēgšanu, VSIA "Rīgas cirks" kā juridiska organizācija turpina darbu, un tās aktuālākais uzdevums patlaban ir plānot, kā turpināt Latvijā cirka tradīciju situācijā, kad nav iespējams rīkot cirka izrādes tai paredzētajā ēkā.

 

LETA / Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Investējot 600 000 eiro, Imantā tiek atvērts jauns "LIDO" restorāns 23
Itālija izmisumā – izmirst mazie ciemati, pilsētu mēri gatavi maksāt lielu naudu tiem, kas tur gribētu dzīvot 18
Tiesa noraida Zolitūdes traģēdijā bojāgājušā ģimenes prasību par kompensācijas piedziņu 15
Skatīt visus komentārus