Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Būtībā viņa bija grupējuma stūrakmens, kas arī sniedza visas konsultācijas un domugraudus, kā pastrādāt noziegumu," sacīja Finanšu policijas vadītājs Kaspars Podiņš.

VID darbinieci tur aizdomās par līdzdalību 1,6 miljonu eiro izkrāpšanā 69

112
2016. gada 13. martā 19:36 2016. gada 13. martā 19:36
Finanšu policija šonedēļ aizturējusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Cēsu nodaļas darbinieci Agnesi Leimani, kuru tur aizdomās par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanas shēmas izveidošanu, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Kopā ar trim uzņēmējiem īstenotajā shēmā kopš 2013.gada janvāra varētu būt izkrāpti 1,6 miljoni eiro. Viens no VID darbiniece sadarbības partneriem iepriekš par finanšu noziegumiem četrus gadus esot pavadījis cietumā.

Finanšu policijas priekšnieks Kaspars Podiņš raidījumam norādīja, ka VID darbiniece "personiski izdomājusi noziedzīgo shēmu, kādā veidā apiet VID riska analīzes sistēmas" un organizēt PVN izkrāpšanu. Šādu sistēmu varējis izdomāt tikai VID darbinieks, kas perfekti pārzina riska analīzes sistēmas un šo sistēmu vājības.

"Būtībā viņa bija grupējuma stūrakmens, kas arī sniedza visas konsultācijas un domugraudus, kā pastrādāt noziegumu," sacīja Podiņš.

Viņš norādījis, ka trīs gadus VID neviens nav nojautis par notiekošo, kas liecina par nepietiekamu kontroles sistēmu. Esot identificēti vēl jauni gadījumi, kas liecina par to, ka PVN atmaksas kontroles sistēma dienestā darbojas ļoti vāji.

"Bija kaut kādas atsevišķas identifikācijas, uz kurām mēs [Finanšu policija] jau iepriekš norādījām," teica Podiņš, atzīstot, ka līdz šim tomēr Finanšu policija nebija saskārusies ar gadījumu, kad "tik milzīgos apmēros ir iespējams īstenot šādas krāpnieciskas shēmas un VID amatpersonas par to pat nenojauš".

Leimane aizturēta ceturtdienas rītā. Finanšu policisti veikuši kratīšanu viņas darbavietā un mājoklī, kur esot atrasti vērtīgi pierādījumi, norāda raidījums. Kopumā bijušas 37 kratīšanas Rīgā, Cēsīs un Valmierā.

LETA/ Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos 11
Eksprezidente norāda: būtu jābaidās, ka pie mums atkal ieplūdīs cilvēki, kas nicina šo valsti 72
Slimnīcā kritiskā stāvoklī nokļuvis Latvijas izlases futbolists Vardanjans
Skatīt visus komentārus