Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Slimnīca jau sākusi darbu ar šādiem implantiem, kas ļaus palīdzēt pacientiem ar smagām muguras patoloģijām bērnu slimnīcā.

Bērnu slimnīcā skoliozes ārstēšanā pirmo reizi izmantota inovatīva metode

Sabiedrība
2016. gada 14. martā 12:17 2016. gada 14. martā 12:17
Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā pirmo reizi Baltijā skoliozes ārstēšanā izmantota inovatīva metode, informēja slimnīcas pārstāve Dace Preisa.

Jaunietim ar skoliotisku mugurkaula deformāciju veikta operācija, izmantojot inovatīvu metodi - universālo mugurkaula enkuru, kas ir saudzējoša un efektīva, bet piemērota pacientiem ar sarežģītām mugurkaula saslimšanām.

Operācija ir veikta pusaudzim, kuram pēdējā gada laikā strauji progresējusi skolioze, un ne korsetes, ne arī vingrošana vairs nespēja labot mugurkaula izliekumu. Jaunietim bija parādījušās arī citas sūdzības - nogurums un diskomforts. Jaunietim veikta operācija, izmantojot mugurkaula enkurus, un paredzams, ka jau pēc pusgada viņš varēs atgriezties ierastajā dzīves ritmā.

Slimnīca jau sākusi darbu ar šādiem implantiem, kas ļaus palīdzēt pacientiem ar smagām muguras patoloģijām bērnu slimnīcā.

Skolioze ir  mugurkaula izliekums uz sāniem un savērpšanās, kā rezultātā paliekoši deformējas bērna mugurkauls un krūškurvis, kā arī tiek saspiesti svarīgi iekšējie orgāni. Šī slimība skar 3 līdz 4 bērnus no 1000, savukārt 15% no viņiem slimība progresē.

Latvijā ik gadu tiek reģistrēti aptuveni 70 jauni skoliozes gadījumi.

LETA/Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Par negodprātīgu komercpraksi vienam Latvijas internetveikalam piespriests pamatīgs sods 10
Sirmgalvis Eduards pusstundu noguļ asinspeļķē, jo pansionāta darbiniecei bija jāsaraksta papīri 11
Pievienot komentāru