Pirmsskolu pedagogiem un augstākajā izglītībā strādājošajiem algu palielinājums solīts no nākamā gada janvāra, sacīja skolotāju cunftes pārstāve Inga Vanaga.

Bērnudārzu audzinātājiem un augstskolās strādājošiem Šadurskis lielākas algas sola jau nākamgad janvārī 31

Ziņas
2016. gada 15. martā 08:46
Pirmsskolu pedagogiem un augstākajā izglītībā strādājošajiem algu palielinājums solīts no nākamā gada janvāra, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Vanaga informēja, ka viņai ir bijusi tikšanās ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski (V), kurš solījis darīt nepieciešamo, lai šajās jomās strādājošajiem algu palielinājums būtu no 2017.gada janvāra.

Vanaga atkārtoti norādīja, ka pašlaik izskanējusī informācija par nepieciešamajiem līdzekļiem jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanai ir pārsteidzīgi. Tādēļ ir nepieciešams laiks, lai visu informāciju rūpīgi izanalizētu.

Viņa piebilda, ka objektīvāku vērtējumu arodbiedrība varētu sniegt pēc dažiem mēnešiem, piemēram, jūnijā, kad būs skaidras nākamā gada budžeta aprises.

Kā ziņots, Izglītības un zinātnes ministrijas aprēķini liecina, ka Ikšķiles vidusskolas direktora Česlava Batņas izstrādātā alternatīvā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai kopumā varētu būt nepieciešami aptuveni 158 miljoni eiro, šajā summā iekļaujot arī pirmsskolas izglītību.

Savukārt Batņa uzskata, ka šim mērķim nepieciešami ne vairāk kā 35 miljoni eiro.

Batņa izstrādājis alternatīvu pedagogu darba samaksas modeli. Tā izstrādei veltītajā darba grupā piedalījās arī LIZDA un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija.

Alternatīvais modelis paredz, ka pedagogam tiktu samaksāts par visiem viņa veiktajiem pienākumiem, tomēr vienlaikus atalgojums būtu atkarīgs no skolēnu skaita.

Alternatīvais modelis balstītos uz 40 stundu darba nedēļu, turklāt mērķdotācija pedagogu algām tiktu novirzīta līdz pašvaldībai.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 60
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 21
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 8