Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pirmsskolu pedagogiem un augstākajā izglītībā strādājošajiem algu palielinājums solīts no nākamā gada janvāra, sacīja skolotāju cunftes pārstāve Inga Vanaga.

Bērnudārzu audzinātājiem un augstskolās strādājošiem Šadurskis lielākas algas sola jau nākamgad janvārī 31

Tava izglītība
2016. gada 15. martā 08:46 2016. gada 15. martā 08:46
Pirmsskolu pedagogiem un augstākajā izglītībā strādājošajiem algu palielinājums solīts no nākamā gada janvāra, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Vanaga informēja, ka viņai ir bijusi tikšanās ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski (V), kurš solījis darīt nepieciešamo, lai šajās jomās strādājošajiem algu palielinājums būtu no 2017.gada janvāra.

Vanaga atkārtoti norādīja, ka pašlaik izskanējusī informācija par nepieciešamajiem līdzekļiem jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanai ir pārsteidzīgi. Tādēļ ir nepieciešams laiks, lai visu informāciju rūpīgi izanalizētu.

Viņa piebilda, ka objektīvāku vērtējumu arodbiedrība varētu sniegt pēc dažiem mēnešiem, piemēram, jūnijā, kad būs skaidras nākamā gada budžeta aprises.

Kā ziņots, Izglītības un zinātnes ministrijas aprēķini liecina, ka Ikšķiles vidusskolas direktora Česlava Batņas izstrādātā alternatīvā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai kopumā varētu būt nepieciešami aptuveni 158 miljoni eiro, šajā summā iekļaujot arī pirmsskolas izglītību.

Savukārt Batņa uzskata, ka šim mērķim nepieciešami ne vairāk kā 35 miljoni eiro.

Batņa izstrādājis alternatīvu pedagogu darba samaksas modeli. Tā izstrādei veltītajā darba grupā piedalījās arī LIZDA un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija.

Alternatīvais modelis paredz, ka pedagogam tiktu samaksāts par visiem viņa veiktajiem pienākumiem, tomēr vienlaikus atalgojums būtu atkarīgs no skolēnu skaita.

Alternatīvais modelis balstītos uz 40 stundu darba nedēļu, turklāt mērķdotācija pedagogu algām tiktu novirzīta līdz pašvaldībai.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Vienas dienas laikā Valteram Frīdenbergam saziedo 85 tūkstošus eiro
Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā 29
Video: divi austrieši 18. novembrī Latvijai pasniedz ne to jaukāko dāvanu 11
Skatīt visus komentārus