Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš un režisors Jānis Nords.

Režisora Norda topošā spēlfilma "Ar putām uz lūpām" saņēmusi 150 000 eiro finansējumu 1

Kultūra
2016. gada 15. martā 13:10 2016. gada 15. martā 13:10
Noslēgusies Eiropas Padomes fonda "Eurimages" kārtējā sesija, kurā 150 000 eiro atbalstu saņēmusi Jāņa Norda spēlfilma "Ar putām uz lūpām", kas ar Nacionālā kino centra atbalstu top studijā "Tasse Film", informēja filmas producente Alise Ģelze.

Eiropas Padomes fonds "Eurimages" finansiāli atbalsta filmu projektus, kas top kā kopražojumi starp vairākām Eiropas valstīm, konkursa kārtībā projekti tiek izskatīti četras reizes gadā. Šobrīd fondā apvienojušās 37 dalībvalstis, Latvija tām pievienojās 2001.gadā. Kopš tā laika fondā "Eurimages" finansējumu izcīnījušas sešas ar Latvijas dalību veidotas pilnmetrāžas spēlfilmas, četras pilnmetrāžas animācijas filmas, kā arī viena dokumentālā filma. Latvijas pārstāvis fondā "Eurimages" ir Nacionālā kino centra vadītājas vietnieks Uldis Dimiševskis.

Norda filma "Ar putām uz lūpām" ir stāsts par bijušo policistu Didzi, kurš pēc smagas autoavārijas cenšas uzsākt dienesta suņu apmācības biznesu. Didzim nezinot, viņa sieva Jana meklē romantisku piepildījumu, satiekoties ar gados krietni jaunāko Robertu. Kad Didža mīļotie suņi izbēg un kļūst par biedu pilsētas iedzīvotājiem, Didzis un Jana ir spiesti konfrontēt savus pagātnes dēmonus un atrast kopīgu valodu, lai novērstu tuvojošos nelaimi.

 

Stāsta pamatā ir Latvijas vidē adaptēts amerikāņu scenārista Meta Goseta darbs "Origin Of Species", kurš 2013.gadā ieguva "Amazon Studio Awards" titulu kā labākais scenārijs. Paredzēts, ka "Ar putām uz lūpām" būs mūsdienīga, skatītājiem atraktīva un starptautiski konvertējama filma, kas apvieno spraigu sižetu un psiholoģisko drāmu, izmantojot režisora prasmi emocionāli kāpināt un izspēlēt galveno varoņu psiholoģisko spriedzi.

Kā skaidroja Ģelze, spēfilmas "Mammu, es tevi mīlu" kvalitātes veicināja arī sadarbība ar operatoru no ASV - Tobiasu Datumu, kurš piedalīsies arī filmas "Ar putām uz lūpām" uzņemšanā.

Filmas galveno lomu atveidotāji ir Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš un Valmieras teātra aktrise Ieva Puķe, bet vienā no lomām parādīsies Latvijas Nacionālā teātra jaunā zvaigzne Raimonds Celms. Filmā svarīgu lomu spēlē galvenā varoņa Didža suņi - tie speciāli filmēšanai atvesti no Ungārijas, kur ar suņiem strādā profesionāli kino dzīvnieku treneri. Filmēšanas vietas izvēlētas Rīgā un Pierīgā - Ogrē, Murjāņos, Siguldā, Ķemeros un Vangažos, ieplānotas kopā 35 filmēšanas dienas.

Norda spēlfilma "Ar putām uz lūpām" ir studijas "Tasse Film" otrā pilnmetrāžas filma, tās pirmizrāde paredzēta 2017.gadā.

LETA / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Kāda ir ASV pirmās lēdijas Melānijas Trampas diēta un iemīļotākie ēdieni? 17
Kāpēc lidmašīnā labāk nepasūtīt veģetāru ēdienu: pasažieru drausmā pieredze 17
Jaunumi Ēģiptē aizturētās britu tūristes lietā: spriedums varētu tikt nolasīts Ziemassvētkos 8
Pievienot komentāru