Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa.

Rīdzinieki aktīvi interesējas par sociālajiem jautājumiem galvaspilsētā 1

Runā Rīga
2016. gada 15. martā 15:56 2016. gada 15. martā 15:56
Otrdien, Vispasaules sociālā darba dienā, vairāki desmiti rīdzinieku Sociālā dienesta teritoriālajā centrā “Pļavnieki” tikās ar Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas deputātiem. Gandrīz divas stundas tika diskutēts gan par ikdienas problēmām sociālajā jomā, gan runāts par nodarbībām dienas centrā.

Kā piemēri dienas centrā notiekošajām aktivitātēm tika demonstrētas divas līnijdejas, kurās dalībnieces parādīja, ka vecums nav šķērslis aktīvam dzīvesveidam – viena no dejotājām pat bija 86 gadus veca. Tāpat bija skatāmi dažādi rokdarbi un citi dienas centra apmeklētāju darinājumi.

“Tas ir ļoti pozitīvi, ka iedzīvotāji aktīvi darbojas šādos dienas centros, nevis vientulībā pavada laiku mājās pie televizora. Cilvēki šeit var nodarboties ar sirdij tīkamām lietām – dejot, nodarboties ar dažādiem mākslas veidiem, uzzināt daudz kā jauna, tādējādi nejūtoties vientuļi un nezaudējot saikni ar sabiedrību,” uzsver Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa.

Rīdzinieki tikšanās gaitā aktīvi uzdeva jautājumus par visdažādākajām aktualitātēm sociālajā jomā, piemēram, par iespējam piereģistrēties pansionātos un par pieejamajiem pabalstiem.

No 15.marta līdz 18.martam Rīgas domes Labklājības departaments rīko Atvērto durvju dienas, lai informētu rīdziniekus par pieejamo sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem galvaspilsētā. Tāpat tiks sniegta informācija Rīgas Sociālā dienesta teritoriālo centru, dienas centru darbu, kā arī iepazīstināts ar sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūciju (pansionātu) darbu un sadzīves apstākļiem.

18.martā plkst.11 iedzīvotājus uz tikšanos aicina Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks M.Moors un Sociālā dienesta vadītājs E.Alksnis. Pasākums notiks Labklājības departamentā, Baznīcas ielā 19/23 3.stāva zālē. Būs nodrošināta vides pieejamība.

18.martā plkst.13 iedzīvotājus uz sarunu aicina sociālā dienesta Ziemeļu (Vidrižu ielā 3),  Latgales ( Avotu ielā 31 korpuss 2), Pārdaugavas (Imantas 8.līnijā 1 korpuss 2) rajonu un teritoriālo centru vadītāji. Tāpat 18.martā plkst.13 iedzīvotājus uz atbilžu un jautājumu pēcpusdienu gaidīs atkarību profilakses speciālisti Maskavas ielā 285/6, Vidrižu ielā 3, 111.kab., Baldones ielā 2, 311.kab.

Katru dienu no 15. līdz 18.martam iedzīvotājus gaidīs Sociālā dienesta dienas centri bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem, kuri piedāvās īpašu programmu, un aicinās arī līdzdarboties piedāvātajās aktivitātēs. Rīdzinieki laipni gaidīti iepazīties ar dienas centru darbu Atvērtajās durvju dienās centros pilngadīgām personām „Ābeļzieds” (Dzirciema iela 24), bērniem un jauniešiem „Skudrupūznis” (Vaidelotes ielā 13), bērniem, jauniešiem un pilngadīgām personām „Kamene” (Salnas iela 2),  pilngadīgām personām „Ābeļzars” (Avotu iela 31 k.1), pilngadīgām personām „Rīdzene” (Brīvības iela 237/2), pilngadīgām personām „Ķengarags” (Aglonas iela 35/3), pilngadīgām personām ”Kastanis” (Lomonosova iela1 k-19), bērniem, jauniešiem un pilngadīgām personām „Vecmīlgrāvis” (Emmas iela 3), bērniem un jauniešiem “Čiekurs”( Maskavas iela 285/6).

Dienas centri piedāvā brīvā laika saturīgu pavadīšanu, sociālo prasmju un iemaņu attīstošas nodarbības, atbalsta un pašpalīdzības grupu darbu, kultūras, sporta pasākumus, nūjošanas nodarbības, preses izdevumu pieejamību, tematiskās tikšanās ar vieslektoriem, māksliniekiem, kustību terapijas un vingrošanas nodarbības, rokdarbu, mākslas un citas radošās darbnīcas, interneta pieejamību, datorapmācību jebkuram vecumam, personību attīstošas spēles, un daudz un dažādus citus pasākumus.

Visi Sociālā dienesta pakalpojumi dienas centros bērniem un pieaugušajiem ir bez maksas. Ar Dienas centru nodarbību grafiku var iepazīties Labklājības departamenta mājas lapā: www.ld.riga.lv/Rīgas Sociālais dienests/Dienas centri.

Pansionāts "Mežciems" (Malienas iela 3) 15.martā no plkst.11 aicina interesentus piedalīties kanisterapijas nodarbībā (piedalās īpaši atlasīti un apmācīti  suņi) kā arī iesaistīties citās aktivitātēs. 18.martā no plkst.13 uz sarunu gaidīs pansionāta direktors, kā arī pēc tam notiks ekskursija pa institūciju. 15.martā no plkst.10 rīdzinieki aicināti iepazīties ar pansionātu "Gaiļezers" (Hipokrāta iela 6) piedalīties nodarbībās, noklausīties “Jautrie iemītnieki” koncertu, un sociālie darbinieki iepazīstinās ar institūcijas darbu, bet 17.martā no plkst.13 interesentus uz tikšanos gaida pansionātā "Stella maris" (Birzes ielā 54).

Par pieejamajiem pakalpojumiem pansionātos vairāk informācijas Labklājības departamenta mājas lapā www.ld.riga.lv/Sociālie pakalpojumi /Ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas. Ar Atvērto dienu pilnu programmu var iepazīties Labklājības departamenta mājas lapā www.ld.riga.lv.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Tur sapņo nokļūt ikviens vīrietis! Ieskats “Victoria's Secret” modeļu ģērbtuvēs 28
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 7
Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 7
Pievienot komentāru