Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pie Saeimas protestē pret olšūnu ziedošanas ierobežojumiem, kas paredz, ka turpmāk tikai dzemdējušas sievietes drīkstēs ziedot savas olšūnas. (Foto: LETA)

Nedzemdējušo sieviešu olšūnu jautājums atkal ir Saeimas dienas kārtībā 15

Politika
12. jūnijā 17:08 2018. gada 12. jūnijā 17:08
Jauns.lv / LETA
Saeimas Sociālo un darba lietu komisija izskatīšanai trešajā lasījumā nodod likumprojektu par grozījumiem Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz virkni izmaiņu, tostarp aizliegumu nedzemdējušam sievietēm ziedot olšūnas.

Marta sākumā komisija bija nolēmusi virzīt izskatīšanai galīgajā lasījumā parlamentā Seksuālās un reproduktīvās veselības likuma grozījumus, kas aizliegs ziedot olšūnas nedzemdējušām sievietēm. Tomēr vēlāk komisija nolēma turpināt diskusijas šajā jautājumā. Komisija jau iepriekš vairākkārt spriedusi par šo jautājumu, turklāt šo likumprojektu Saeima iepriekš vairākas reizes izslēdza no sēdes darba kārtības, kā arī lēma pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

Plāni aizliegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas iepriekš raisījuši vairākas protesta akcijas pie parlamenta ēkas. Protesta akcijas rīkotāji uzsvēruši, ka informācija par piketa norises datumu tiks precizēta, tiklīdz tā būs pieejama. Vienlaikus piketa organizatori gatavi rīkot arī jaunus protestus, ja Saeima šo "pretrunīgo un nepamatoto aizliegumu" centīsies ieviest likumā.

Citi šobrīd lasa

Tā notikt var tikai Krievijā: futbola Pasaules kausa dīvainības 30
Skapja kārtošana: 6 soļi, kā visu sašķirot loģiski 1
Kas laupa enerģiju? Vainīgais, visdrīzāk, jāmeklē zarnās 7
Tēmas: Saeima
Skatīt visus komentārus

Семейная пара насиловала двухлетнюю дочь и выкладывала порноролики в интернет 3

"Ну, арестуйте меня за это!": Лидер российской оппозиции Алексей Навальный показал, как нарушает латвийский закон 4