Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
VID vadītāja Ināra Pētersone ir pārliecināta, ka tuvākajā laikā situācija viņas vadītajā iestādē vēl krietni uzlabosies.

VID vadītāja Pētersone ir pārliecināta, ka vairums viņas padoto strādā godprātīgi 37

Sabiedrība
2016. gada 15. martā 22:12 2016. gada 15. martā 22:12
Pēdējos trīs gados 32 Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieki no dažādām struktūrvienībām bijuši iesaistīti kādos noziedzīgos grupējumos, raidījumā "1 pret 1" norādīja VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Pētersone atzina, ka nereti kāds bijušais vai esošais VID darbinieks ir iesaistīts kādos noziedzīgos gupējumos - darbībās, un "tas ir skumīgi". Tomēr visos gadījumos ir sākti kriminālprocesi un personas ir atbrīvotas no darba. "Esam juridiski korekti virzījušies, lai no šiem darbiniekiem atbrīvotos," sacīja Pētersone.

VID vadītāja pauda pārliecību, ka lielākā daļa dienesta darbinieku strādā godprātīgi.

Runājot par plānoto VID svarīgāko struktūrvienību vadītāju rotāciju, Pētersone uzsvēra, ka šobrīd nevar nosaukt, kurš darbinieks uz kuru amatu rotēs. "Pieļauju, ka kāds no cilvēkiem paliek amatā. Neesmu gatava diskutēt kuru uz kuru amatu rotēt. Nav struktūrvienību vadītāji kaut ko publiski nogrēkojušies, lai es viņus sodītu," pauda Pētersone.

Plānoto rotāciju viņa vēl pārrunās ar pārvalžu vadītājiem, vēlāk ar nozares ministri un tikai viedokli paudīs publiski.

Jau ziņots, ka VID ģenerāldirektore finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) iesniegusi Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, pār kuriem krīt šaubu ēna un ir aizdomas par negodprātīgu rīcību.

Finanšu ministre uzdevusi Pētersonei līdz 1.maijam nodrošināt, lai tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, vairs nestrādātu VID struktūrās.

Tuvākajā laikā Reizniece-Ozola arī uzdevusi veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju. Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija.

Reizniece-Ozola iepriekš norādīja, ka patlaban nevar komentēt, vai šī rotācija tiks veikta arī reģionālajās struktūrvienībās, taču pilnīgi noteikti tā ir jāveic svarīgākajās struktūrās, proti, Finanšu policijas pārvaldē, Muitas policijas pārvaldē, Nodokļu kontroles pārvaldē un Nodokļu parādu piedziņas pārvaldē. Ja Pētersone redzēs nepieciešamību veikt plašākas rotācijas, viņa tās var īstenot, sacīja Reizniece-Ozola.

Pētersone, taujāta, vai šāda rotācija nozīmēs, ka struktūrvienību vadītāji varēs zaudēt darbu vai tikai tiks norīkoti darbā citā dienesta struktūrā, arī iepriekš sacīja, ka tas vēl ir jāanalizē.

LETA/Foto: Oļegs Zernovs

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 17
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 16
Aleksandrs no Ņižņijnovgorodas ar savu neparasto mājdzīvnieku dzen izmisumā kaimiņus 16
Skatīt visus komentārus