Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Viest cerības šis ministrs prot. Viņš paziņojis, ka tuvāko triju gadu laikā pedagogu algas pārsniegs 1000 eiro.

Šadurskis skolotājiem apsola vairāk kā 1000 eiro lielu algu 44

Tava izglītība
2016. gada 16. martā 08:15 2016. gada 16. martā 08:15
Trīs gadu laikā pedagogu alga pārsniegs 1000 eiro, intervijā Latvijas Radio šorīt teica izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

Tas tiks panākts pateicoties papildus finansējumam un skolu tīkla sakārtošanai, skaidroja ministrs. Viņš uzsvēra, ka Izglītības un zinātnes ministrija nevar slēgt nevienu skolu, jo tas ir pašvaldību jautājums. Šadurskis norādīja, ka pašlaik pašvaldības ir pieņēmušas lēmumus par 11 skolām.

Attiecībā uz jauno pedagogu algu finansēšanas modeli, viņš neplānojot, ka pašvaldības pieņems lēmumus līdz šī gada septembrim. Tas esot nākamo gadu jautājums, turklāt jāņem vērā, ka 2017.gadā paredzētas pašvaldību vēlēšanas, tādēļ maz ticams, ka pašvaldības pieņems lēmumus par skolu tīkla optimizāciju.

Kā teica ministrs, tiks ievērots princips, ka pamatskola, jāsaglabā pēc iespējas tuvāk bērnu dzīvesvietai. Taču pēc tam jārūpējas, lai vecāki skolēni saņemtu pēc iespējas kvalitatīvāku izglītību.

Tiks domāts arī par pirmspensijas vecuma skolotāju nodrošināšanu. Ja skolotājam, pēc skolas slēgšanas, neizdosies atrast darbu, tiks maksāti pabalsti. Tam varētu paredzēt aptuveni 2 - 2,5 miljonus eiro.

Šadurskis uzsvēra, ka skolotājiem nav jācer uz lielāku algu, viņiem tikai jāgaida. Šī gada septembrī būs pirmais algas pieaugums, bet trīs gadu laikā tiks sasniegti 1150 eiro par likmi, ko ir aprēķinājis Ikšķiles vidusskolas direktors Česlavs Batņa.

Kā ziņots, Izglītības un zinātnes ministrijas aprēķini liecina, ka Batņas izstrādātā alternatīvā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai kopumā varētu būt nepieciešami aptuveni 158 miljoni eiro, šajā summā iekļaujot arī pirmsskolas izglītību.

Savukārt Batņa uzskata, ka šim mērķim nepieciešami ne vairāk kā 35 miljoni eiro.

Batņa izstrādājis alternatīvu pedagogu darba samaksas modeli. Tā izstrādei veltītajā darba grupā piedalījās arī LIZDA un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija.

Alternatīvais modelis paredz, ka pedagogam tiktu samaksāts par visiem viņa veiktajiem pienākumiem, tomēr vienlaikus atalgojums būtu atkarīgs no skolēnu skaita.

Alternatīvais modelis balstītos uz 40 stundu darba nedēļu, turklāt mērķdotācija pedagogu algām tiktu novirzīta līdz pašvaldībai.

LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

7 iemesli, kas neļauj notievēt pēc dzemdībām 4
Pārsteidzoši uz futbola Pasaules kausu tikušajai Peru draud diskvalifikācija no sacensībām
"Spēlmaņu naktī" triumfē Briķe un Jakovels un režisors Zemļanskis ar "Precībām" 4
Skatīt visus komentārus