Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Rīga un Kazahstāna sadarbosies medicīnas tūrisma jomā 1

Runā Rīga
2016. gada 16. martā 11:06 2016. gada 16. martā 11:06
Turpinot attīstīt tūrisma piedāvājuma klāstu Latvijas galvaspilsētā, tiek aktīvi strādāts pie medicīnas tūrisma iespēju popularizēšanas ārzemēs, otrdien darba grupas sēdes laikā uzsvēra Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs, Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) valdes loceklis Maksims Tolstojs.

Patlaban medicīnas tūrisma iespējas Rīgā aktīvi tiek popularizētas Kazahstānā, kas ir potenciāli ļoti perspektīvs partneris. “Kazahi nav aizmirsuši par Latviju un daudzi turīgi iedzīvotāji labprāt dotos uz mūsu viesmīlīgo valsti, kur netraucē valodas barjera un ir plašs kvalitatīvu piedāvājumu klāsts,” norāda M.Tolstojs.

Galvenais darba grupas tikšanās iemesls iemesls bija ES-Kazahstānas medicīnas tūrisma asociācijas vadītāja Serika Satajeva vizīte Rīgā. Tās laikā Kazahstānas pārstāvji apmeklēja Rīgas 1.slimnīcu, kur parakstīja memorandu par sadarbību medicīnas tūrisma jomā. Tālās Vidusāzijas valsts delegācija slimnīcā iepazinās ar jaunajām telpām, aparatūru, kadriem un piedāvātajām ārstniecības programmām.

“Kazahstānā lielu interesi izraisīja tieši Rīgas medicīnas tūrisma pakalpojumi. Ļoti ceram, ka mūsu iedzīvotāji būs ieinteresēti braukt uz Rīgu saņemt šos pakalpojumus, jo līmenis ir visai augsts. Konkurence medicīnas tūrisma jomā ir liela, tomēr Latvijai ir lielas priekšrocības – kvalitatīvi un samērā lēti pakalpojumi, kā arī nav valodas barjeras kā Ķīnā vai Turcijā. No mūsu valsts katru gadu medicīnas tūrismā dodas ap 10 000 cilvēku, iztērējot daudzus desmitus miljonus eiro,” sacīja S.Satajevs.

Sadarbības memorands paredz, ka uz Latviju tiks sūtīti tūristi, kuri šeit varēs gan veikt izmeklējumus, gan operācijas. Papildus tam viesi varēs izmantot gan Latvijā pieejamās rehabilitācijas iespējas, gan visu apvienot ar parastām tūristu aktivitātēm.

“Jau tagad  ir pacienti no šīs un citām valstīm, bet līdz šim viņi ieradās neorganizēti. Tagad potenciālajiem medicīnas tūristiem tiks piedāvāta daudz plašāka informācija un viss notiks organizāciju uzraudzībā,” skaidroja Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa.

“”Live Riga” turpinās aktīvi strādāt pie medicīnas tūrisma popularizēšanas Kazahstānā. Mums ir arī izveidojusies ļoti laba sadarbība ar Latvijas vēstnieku Kazahstānā Juriju Pogrebņaku, kurš palīdz iespēju robežās,” norādīja M.Tolstojs.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Regīna Zommere / Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Skolā piekautais policists drīkstējis lietot šaujamieroci, taču to nav darījis 143
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 23
Ar vēzi slimais Valters Frīdenbergs tagad gaida ziņu no Berlīnes
Pievienot komentāru