Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Ar jaunām vielām papildinās Latvijā kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu sarakstu 2

112
2016. gada 16. martā 19:37 2016. gada 16. martā 19:37
Latvijā tiks papildināts kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu saraksts un noteikti sodi par konstatēto vielu daudzumu, par Saeimas Juridiskās komisijas lēmumu, konceptuāli atbalstot grozījumus likumā "Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību", informē Saeimas Preses dienests.

Grozījumi noteiks, kāds šo vielu daudzums uzskatāms par nelielu un kāds – par lielu. Atkarībā no konstatētā vielas daudzuma pārkāpējiem tiek piemērota Krimināllikumā noteiktā atbildība. Savukārt Latvijā kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu sarakstu nosaka Ministru kabinets.

Jaunajām vielām ar Slimību profilakses un kontroles centra lēmumu bija noteikts pagaidu aizliegums uz 12 mēnešiem, un patlaban, ņemot vērā to bīstamību sabiedrības veselībai un drošībai, tās tiek iekļautas kontrolējamo vielu sarakstā. Pagaidu aizliegumu piemēro tām vielām, par kurām saņemta informācija no Eiropas Agrīnās brīdināšanas sistēmas vai saņemts tiesu ekspertīžu iestādes atzinums. 

Kontrolējamo vielu sarakstu paredzēts papildināt ar jauniem sintētiskiem katinoniem un sintētiskiem kanabinoīdiem -, kā arī pilnveidot līdzšinējos vielu grupu aprakstus, paplašinot ģenērisko grupu aptverto vielu skaitu. Tāpat likumā plānots iekļaut jaunu karbonilatvasinājumu grupu un jaunu prekursoru.

Juridiskā komisija nolēma lūgt Saeimu atzīt likumprojektu par steidzamu un izskatīt to divos lasījumos. Pirmais likumprojekta lasījums plānots 17.marta Saeimas sēdē.

Plānots, ka grozījumi likumā stāsies spēkā šī gada 1.maijā. 

LETA

Citi šobrīd lasa

Kas tur labs, un kādas ir cenas? Fotoreportāža no Centrāltirgus rudenī 8
7 iemesli, kas neļauj notievēt pēc dzemdībām 4
Bērniem NAV jāpieskata mazie brāļi vai māsas. Psihoterapeite: "Neuzkraujiet vecākajiem bērniem savus pienākumus!" 36
Pievienot komentāru