Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Aculieciniece stāsta, ka pelēkais zaķis lielā ātrumā cilpojis pa J.Alunāna ielu, Kongresu nama virzienā.

Lieldienas tuvojas: Rīgas centrā pa ielām joņo meža zaķis 22

Sabiedrība
2016. gada 17. martā 13:22 2016. gada 17. martā 13:22
Visai amizantā veidā par Lieldienu tuvošanos pilsētniekiem atgādinājis kāds meža iemītnieks. Kā stāsta aculieciniece Linda, pašā Rīgas centrā, veikli lavierējot starp gājēju kājām, pa ielu, lielā ātrumā aizlēkšojis pelēks meža zaķis.

Cilpo uz Kongresu nama pusi

„Nu gan laiki pienākuši! Rīgas centrā, dienas laikā no kājām triec nost nevis automašīnas, bet gan meža zaķis!” izbrīnījusies ir rīdziniece Linda. Viņa stāsta, ka mierīgi devusies pusdienot, kad piepeši viņu no kājām gandrīz nogāzis žigls dzīvnieks: „Aptuveni pulksten 12.00 devos pusdienas pārtraukumā. Izejot no savas darba vietas, apstājos pirms krustojuma, lai šķērsotu ielu, taču pēkšņi man gar kājām kaut kas pazibēja. Sākumā šķita, ka tas bija kāds satraucies un apmaldījies suns, bet tad atskārtu, ka tas tomēr bija meža zaķis!” Linda stāsta, ka zaķis žigli lēkšojis pa Jura Alunāna ielu, tieši Kongresa nama virzienā.

Linda apraksta dzīvnieku kā tumši pelēku, vidēja lieluma, tipisku meža zaķi. „Nesen vēl redzēju tādu pašu Sarkandaugavas apkārtnē, taču tas bija nomaļā vietā, kā arī ārā jau bija salīdzinoši tumšs. Selfiju nepaspēju uztaisīt, jo zaķis, šķiet, nebija ieinteresēts – viņam savas darīšanas, Lieldienas tuvojas!” smejot par atgadījumu, teic rīdziniece. Viņa apgalvo, ka zaķis lēcis tik ātri, ka nav bijis iespējams saprast, vai dzīvnieks ir agresīvs, nobijies vai bīstams.

Dzīvnieks neesot bīstams

Zoologs un dabas aktīvists Ingmārs Līdaka, komentējot zaķa uzvedību, mierina – zaķis, kurš iemaldījies pilsētas vidē, nav bīstams cilvēkiem vai satiksmei. „Grūti pateikt, kā viņš nokļuva tik tuvu Rīgas centram. Visādi brīnumi reizēm notiek. Rīgā jau tomēr netrūkst tādu nomaļu vietu. Pie "Arēnas Rīga”, piemēram, šoferi diezgan bieži ziņo par redzētām lapsām. Šis dzīvnieks diez vai ir spējīgs kādu apdraudēt – zaķi pa dienu parasti ir mierīgāki un šis konkrētais dzīvnieks, visticamāk, meklēja, kur paslēpties līdz tumsai, lai tad turpinātu ceļu uz nomaļāku vietu,” spriež speciālists.

Viņš arī piebilst, ka zaķi nav trakumsērgas pārnēsātāji: „Īpaša rīcība, ziņošana kādām iestādēm nebūtu nepieciešama. Ja pa pilsētu, neizrādot bailes no cilvēkiem, blandītos kāda lapsa, tad gan būtu jārīkojas.”

Kasjauns.lv/Foto: Vida Press

Citi šobrīd lasa

Esi nobildējis kādu no Latvijas 50 skaistākajām vietām? Piesakies konkursam! 3
Miris 5 gadus vecais Vladiks, kurš nonāca komā pēc zobārsta apmeklējuma 7
"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Skatīt visus komentārus