Operācijas "Atlantic Resolve" mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā.

Latvijā šogad ieradīsies Polijas, Vācijas un ASV karavīri 30

Ziņas
2016. gada 19. martā 14:52
Šogad uz mācībām Latvijā savus karavīrus sūtīs Polija, Vācija, Lielbritānija un ASV, informē Aizsardzības ministrija.

Paredzēts, ka ASV operācijas "Atlantic Resolve" ietvaros Latvijā izvietos aptuveni 200 karavīru. Šobrīd jau Latvijā uzturas 130 karavīru no 2.kavalērijas pulka ar bruņumašīnām "Stryker", kas ir izvietoti Ādažu bāzē un 70 karavīri ar helikopteriem "Black Hawk", kuri atrodas Gaisa spēku aviācijas bāzē Lielvārdē.

Tāpat Latvijā ieradīsies vasarā ieradīsies aptuveni 250 karavīru liela Vācijas karavīru vienība, kas piedalīsies dažādās mācībās visa gada garumā. Paredzēts, ka pirmie karavīri Latvijā ieradīsies jau aprīļa beigās uz mācībām "Operation Summer Shield".

Savukārt Polija uz Latviju nosūtīs aptuveni 150 karavīru, kuri piedalīsies dažādās mācībās visa gada garumā.

Paredzēts, ka Latvijā vasarā uz mācībām ieradīsies arī Lielbritānijas karavīri, tomēr to skaits patlaban vēl nav zināms.

Jau vēstīts, ka Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014.gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV ir sākusi mācību operāciju "Atlantic Resolve". Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.

BNS / Foto: EPA/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Dzīvnieku mocītājs Kalētu fermā turpina mērdēt lopus 40
  • Vīrietis krāpj grūtnieci. Kāpēc tieši tagad un - tik nežēlīgi? 24
  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 29