2014.gadā dzīvesbiedri nogalināja 5 sievietes, vēl 4 nogalināja citi tuvinieki. Miesas bojājumus dzīvesbiedri nodarīja 57 sievietēm.

Latvijā 40% no vardarbības gadījumiem pret sievietēm notiek ģimenēs 18

Ziņas
2016. gada 19. martā 15:20
Aptuveni 80% no visiem fiksētajiem vardarbības gadījumiem pret bērniem un 40% no vardarbības gadījumiem pret sievietēm notiek ģimenēs, sacīts Labklājības ministrijas informatīvajā ziņojumā par vardarbības gadījumiem pret sievietēm un vardarbību ģimenē 2014.gadā, ko otrdien skatīs valdība.

Lielāko daļu vardarbības gadījumu un ar vardarbību saistīto likumpārkāpumu publiskās vietās veic vīrieši un tajos cieš vīrieši, bet ģimenēs no tuvu cilvēku vardarbības lielākoties cieš sievietes un bērni – pret sievietēm vardarbīgi izturas dzīvesbiedri, pret bērniem – vecāki. Sievietes un, jo īpaši bērni, no svešiem cilvēkiem cieš mazāk nekā no pazīstamiem, tuviem cilvēkiem.

2014.gadā pie kriminālatbildības par vardarbīgiem nodarījumiem pret tuviniekiem tika sauktas 75 personas, tajā skaitā 67 bija vīrieši. No vardarbīgiem noziedzīgiem nodarījumiem 2014.gadā cieta 144 sievietes. 2014.gadā dzīvesbiedri nogalināja 5 sievietes, vēl 4 nogalināja citi tuvinieki. Miesas bojājumus dzīvesbiedri nodarīja 57 sievietēm.

Ministrija norāda, ka vardarbība ģimenē ietekmē arī veselības aprūpes sistēmu. 45% sieviešu, kuras vardarbības rezultātā gūto traumu dēļ vērsušās pēc palīdzības slimnīcā, traumas guvušas dēļ vardarbības ģimenē. 2014.gadā ārstēšanās stacionārā bija nepieciešama 82 sievietēm, no tām 58 gadījumos traumu nodarījis dzīvesbiedrs.

BNS / Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 26
  • Kaimiņus Liepājā satrauc, ka mājā skaļi kliedz bērns. Izrādās, puikas dzīve ir ļoti skarba 51
  • No jestrām ballītēm ne miņas - tā dzīvo bagātie, smagi bruņotie un sūrie Kabulas bērni. FOTO 4