Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vidusskolēni kārto eksāmenu. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Angļu valodas eksāmena domrakstu pārrakstīs gandrīz visi "tematu pārpratumā" iesaistītie skolēni 7

Tava izglītība
18. maijā 15:06 2018. gada 18. maijā 15:06
LETA
Iespēju vēlreiz rakstīt angļu valodas centralizētā eksāmena domrakstu izmantos gandrīz visi to trīs skolu 12.klašu skolēni, kuri pedagogu kļūdas dēļ domrakstu rakstīja par pašu izdomātiem, nevis eksāmenu veidotāju uzdotiem tematiem, paziņoja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

VISC skaidroja, ka šāda iespēja tika piedāvāta visiem skolēniem, kas bija iesaistīti minētajā pārpratumā. Eksāmena domrakstu izlēma pārrakstīt gandrīz visi šo skolu 12.klašu audzēkņi, tikai nedaudziem no šādas iespējas atsakoties.

VISC pārstāve Alise Bērziņa pastāstīja, ka īpaša centra komisija pieņēmusi lēmumu minēto skolu audzēkņiem ļaut kārtot eksāmena rakstīšanas daļu noteiktajā papildtermiņā - 13.jūnijā. Domraksta rakstīšana gan notiks Rīgā, uzsvēra Bērziņa.

Domraksta atkārtota rakstīšana skolēniem ļaus izvairīties no nulles punktu gūšanas eksāmena rakstīšanas daļā, kā to paredz eksāmenu vērtēšanas kritēriji, proti, ja domraksts netiek rakstīts par kādu no noteiktajiem tematiem, darbs netiek vērtēts. Vienlaikus atkārtota eksāmena daļas pildīšana skolēniem nav obligāta.

Angļu valodas eksāmena norises laikā, 13.martā, 12.klašu skolēniem bija jāraksta domraksti, kuru temati atbilstoši aktualizētajai kārtībai tika izvietoti īpašā tiešsaistes sistēmā, no kuras skolu pārstāvjiem konkrētā laikā pirms eksāmena darba norises bija jālejupielādē domraksta temati.

Divās skolās - Skaistkalnes vidusskolā, kur eksāmenu kārtoja desmit šīs skolas, kā arī astoņi Valles vidusskolas skolēni, un Madonas Vakara un neklātienes vidusskolā (19 skolēni) - skolu vadība bija izdalījusi domrakstu lapas, taču no minētās interneta vietnes nelejupielādēja domrakstu tematus, kā rezultātā skolēni domrakstus rakstīja par pašu izvēlētiem tematiem.

Par eksāmena gaitā notikušo ir atbildīgs izglītības iestādes direktors, norādīja VISC.

Līdzīga kārtība, proti, ka domrakstu temati lejuplādējami pirms rakstu daļas kārtošanas, noteikta arī latviešu valodas un vēstures eksāmenā.

Skaistkalnes vidusskolas direktore Svetlana Vāverniece iepriekš notikušo skaidroja ar jauno kārtību - esejas tēma šoreiz nav bijusi aploksnēs atsūtītajos eksāmena materiālos, bet gan eksāmena dienā plkst.12.15 jālejuplādē no sistēmas. Jaunā kārtība gan bija izskaidrota eksāmena instrukcijā, taču eksāmena vadītājs to palaidis garām. Nenoliedzot savu atbildību par to, ka instrukcijā minētais bija palaists garām, direktore tomēr norādīja, ka pārpratums nebūtu noticis, ja skola jau iepriekš būtu informēta par jauno kārtību. Lai gan par to it kā esot informētas visas skolas, Skaistkalnes vidusskola tādu vēstuli e-pastā nav saņēmusi, sacīja direktore.

Notikušo pārpratumu skola noskaidrojusi jau tajā pašā dienā, taču tad to labot bijis jau par vēlu.

Citi šobrīd lasa

Iepazīstam sieviešu basketbola pasaules galvaspilsētu Tenerifi 7
Francijā policija aizturējusi vegānu bandu 35
Izskan versija par traģēdiju Daugavpils pusē, kur, rokot aku, noindējušies divi vīrieši 8
Skatīt visus komentārus

Лера Кудрявцева шокировала фанатов лицом без грима

Дома не кормят: крадущийся с едой принц Гарри насмешил пользователей сети