Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šogad Zemes stundas sauklis bija "Iededzies pārmaiņām". Latvijā gan nebija novērojams elektroenerģijas patēriņa samazinājums.

Ironiski, bet tā dēvētajā Zemes stundā Latvijā elektrības patēriņš pat pieauga 20

Sabiedrība
2016. gada 20. martā 17:02 2016. gada 20. martā 17:02
Vakar notikušajā Zemes stundā Latvijā nebija vērojams elektroenerģijas patēriņa samazinājums, informēja AS "Augstsprieguma tīkls" preses pārstāvis Andris Sproģis.

Sproģis paskaidroja, ka praktiski nekādas izmaiņas pret plānoto elektroenerģijas patēriņu visas dienas garumā nebija konstatētas. Viņš papildināja, ka, piemēram, salīdzinājumā ar konkrēto laika posmu pagājušajā sestdienā elektroenerģijas patēriņš vakar pat bijis nedaudz lielāks. Sproģis norādīja, ka iepriekšējos gados Zemes stundā gan bija vērojams elektroenerģijas patēriņa samazinājums par aptuveni 1%.

Pēc uzņēmuma pārstāvja domām, iespējams, elektroenerģijas patēriņu vakar ietekmēja vēsie laika apstākļi, līdz ar to bijuši gan cilvēki, kas izvēlējās piedalīties Zemes stundā, gan arī cilvēki, kuri, iespējams, patērējuši vairāk elektrības, apsildot mājokļus.

"Augstsprieguma tīkla" pārstāvis uzsvēra, ka tie cilvēki, kas piedalās Zemes stundā, dara ļoti labu darbu, jo liek sabiedrībai aizdomāties par elektroenerģijas taupīšanu ikdienā.

Arī Pasaules Dabas fonda pārstāvji Latvijā uzsvēra, ka akcija ir simboliska un tās mērķis nav elektroenerģijas taupīšana, bet gan paust atbalstu videi draudzīgam dzīvesveidam. Šogad Zemes stunda uzstādījusi rekordu, un tajā piedalījušās 178 valstis un teritorijas, bet Latvijā savu dalību akcijā bija pieteikušas 67 pašvaldības.

Latvijā Zemes stundas laikā 67 pašvaldības aicināja iedzīvotājus atzīmēt Zemes stundu un rīkoties videi draudzīgi katru dienu. Zemes stundas laikā Latvijā notika daži pasākumi - radošās meistarklases, ekskursijas, velosipēdu brauciens, galda spēļu vakars, akustiski koncerti un citas aktivitātes. Pasaules Dabas fonds Zemes stundu sagaidīja ar Kārļa Kazāka koncertu sveču gaismā.

Kā ziņots, vakar visā pasaulē un arī Latvijā Zemes stunda tika atzīmēta ar ēku un objektu apgaismojuma izslēgšanu, mūziķu koncertiem un nakts orientēšanās pasākumiem, informēja Pasaules Dabas fondā. Zemes stundu ar dažādām aktivitātēm tika paredzēts atzīmēt gan Latvijas lielajās pilsētās, gan arī novados.

Šogad Zemes stundas sauklis bija "Iededzies pārmaiņām".

"Zemes stunda" ir pasaulē lielākā vides akcija, kas tradicionāli notiek marta pēdējās sestdienas vakarā, laikā no plkst.20.30 līdz 21.30 pēc vietējā laika. Līdzīgi kā Jaunā gada sagaidīšana, ''Zemes stunda'' tiek organizēta un svinēta ikvienā pasaules daļā, sekojot laika joslu plānojumam. Desmit gadu laikā, kopš notiek "Zemes stunda", akcija kļuvusi par globālu kampaņu, kurā ikvienam pasaules iedzīvotājam dota iespēja parādīt savu attieksmi un rīcību vides un dabas ilgtspējas saglabāšanai. Akcijas laikā iedzīvotāji, institūcijas, uzņēmumi, organizācijas ir aicināti simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tādējādi paužot savu atbalstu vides un klimata pārmaiņu problemātikai un nepieciešamajiem risinājumiem.


LETA/Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Vienas dienas laikā Valteram Frīdenbergam saziedo 85 tūkstošus eiro
Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā 28
Robežsargi atvainojas Rīgas lidostas pasažieriem par vakar notikušo 9
Skatīt visus komentārus