Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Mākslai vajag telpu" "Vasaras mājas" izstādes būs veltītas Ilmāram Blumbergam.

"Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā notiks 6 Ilmāram Blumbergam veltītas izstādes 2

Kultūra
2016. gada 20. martā 17:57 2016. gada 20. martā 17:57
Fonda "Mākslai vajag telpu" "Vasaras mājas" izstādes būs veltītas mūžībā aizgājušajam māksliniekam Ilmāram Blumbergam, atklāja fonda pārstāve Katrīna Leiškalne.

Lai gan "Vasaras māju" Kalnciema ielā 36/38 plānots atvērt tikai 9.jūnijā, jau tagad notiek gatavošanās izstāžu ciklam. Šajā vasarā "Mākslai vajag telpu" organizēs sešas izstādes, kurām, iedvesmojoties no Blumberga daiļrades, darbus veidos tādi mākslinieki kā Miķelis Fišers, Gints Gabrāns un Voldemārs Johansons.

Leiškalne stāstīja, ka mākslinieki pašlaik ķeras pie darbu vadīšanas, savukārt fonda pārstāvji rūpējas par no konteinertiem veidotajām "Vasaras mājas" telpām, kuras šogad plānots paplašināt.

"Vasaras māja" ir radošā telpa, kas pagājušās vasaras garumā kalpoja par platformu mākslas norisēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošajām darbnīcām bērniem. Mākslas telpā norisinājās izstāžu cikls, kurā mākslinieces Džemmas Skulmes daiļradi interpretēja mākslinieki Arnis Balčus, Darja Meļņikova, Raitis Hrolovičs, Paula Zariņa, Krista Dzudzilo, Kristians Brekte un Indriķis Ģelzis.

11.februārī mūžībā aizgāja mākslinieks Ilmārs Blumbergs. Mākslinieka darbības spektrs ietvēra grafiku, scenogrāfiju, kostīmu mākslu, glezniecību, plakātu, grāmatu grafiku, keramiku. Kopš 1962.gada viņš regulāri piedalījās izstādēs visā pasaulē, kā arī saņēma daudzas Latvijas un starptautiskas godalgas. Blumbergs  ir saņēmis arī Triju Zvaigžņu ordeni.

BNS/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 17
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 41
Pievienot komentāru