92 Foto
Tiklīdz Grieķija būs gatava uzņemt, Latvija nosūtīs 20 policistus un 16 robežsargus.

Latvija palīdzēs Grieķijai bēgļu jautājumā. Gatava nosūtīt 36 ekspertus 13

Ziņas
2016. gada 21. martā 21:53
Lai palīdzētu Grieķijai, Latvija uz šo valsti ir gatava nosūtīt 36 ekspertus, vēsta telekanāls LNT.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijā sniegto informāciju, tiklīdz Grieķija būs gatava uzņemt, Latvija nosūtīs 20 policistus un 16 robežsargus.

Grieķijai palīdzēs arī mūsu kaimiņvalstis - Igaunijas robežsardze paziņojusi, ka jau šonedēļ nosūtīs 20 ekspertus, bet Lietuva pagaidām nav nosaukusi ne darbinieku skaitu, ne arī to, kad viņi varētu doties uz Grieķiju.

Lai tiktu galā ar patvēruma meklētāju pieprasījumu izvērtēšanu, pēc Eiropas Komisijas aplēsēm, Grieķijai ir nepieciešami aptuveni 4000 darbinieku, ieskaitot robežsargus, tulkus un tiesnešus.

Grieķija sagaida, ka 2300 no šiem darbiniekiem būs papildspēki no citām Eiropas valstīm. Tomēr pagaidām neviens no viņiem Grieķijā vēl nav ieradies.

Kopš svētdienas spēkā ir Eiropas Savienības (ES) un Turcijas vienošanās, kuras mērķis ir apturēt bēgļu pieplūdumu Grieķijā. Tā paredz visus nelegālos robežas šķērsotājus sūtīt atpakaļ uz Turciju. Pirmie nelegālie imigranti atpakaļ uz Turciju varētu tikt nosūtīti ne ātrāk kā pēc divām nedēļām. Apmaiņā pret katru atpakaļ nosūtīto imigrantu ES no nometnēm Turcijā uzņems vienu Sīrijas bēgli un šādā veidā plānots uzņemt 72 000 cilvēku.

 

 
 

LETA/Foto: EPA/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vai latvieši ir tumsoņas? Tīmeklī populārs kļūst stāsts par sikhu tūrista baiso pieredzi Rīgā 174
  • Izmeklēšana noslepkavotā Egila lietā pabeigta. Policijā atklāj liktenīgās dienas apstākļus 28
  • Mirusi tautā cienītā onkoloģe Sarmīte Baltkāje 19