Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Rinkēvičs: "Netiek plānots atcelt ministru un valdības vadītāja līmeņa vizītes uz Briseli!"

"Tā būs teroristu uzvara, ja sāksim atcelt pasākumus Briselē," pauž ārlietu ministrs 41

Politika
2016. gada 22. martā 21:37 2016. gada 22. martā 21:37
Daļa parasti Briselē notiekošo darba grupu, uz kurām dodas Latvijas amatpersonas, teroraktu dēļ ir atceltas, taču ministru un valdība vadītāju līmeņa vizītes patlaban netiek plānots atcelt. Tā otrdien vakarā intervijā raidījumam "LNT Ziņas" teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Viņš teica, ka varētu būt nepieciešamība sasaukt Eiropas Savienības iekšlietu vai ārlietu minitru padomes ārkārtas sēdes vai valdības vadītāju padomes sēdi, tāpēc viņš nedomā, ka kādas vizītes tuvākajā laikā varētu tikt atceltas.

"Ja sāksim atcelt pasākumus un nespēsim efektīvi pieņemt lēmumus, tā arī būs teroristu uzvara," norādīja ministrs.

Zināms, ka rīt, un, iespējams, arī parīt ir atcelta visa plānotā Latvijas amatpersonu vizīte, kas bija saistīta ar sarunām ar Eiropas Komisiju. Pagaidām ir arī informācija, ka daļa no parastajām darba grupām, uz kurām bieži dodas Latvijas amatpersonas, nenotiks.

Ministrs teica, ka patlaban Ārlietu ministrijai nav ziņu par teroraktos cietušiem Latvijas valstspiederīgajiem. "Bet gribu uzsvērt, ka vēl nav identificēti visi bojāgājušie, valsts piederība nav noteikta, tāpēc neņemtos apgalvot, ka zinām, ka neviens nav cietis," teica Rinkēvičs, norādot, ka notiek informācijas pārbaude.

Briselē kopumā dzīvo un strādā aptuveni 2000 valstspiederīgo, neskaitot tos, kas ierodas komadējumos, un līdz plkst.19.30 gan vēstniecībai Briselē, gan konsulārajam departamentam bija zvanījuši 15-16 cilvēki, interesējoties par savu tuvinieku likteni vai arī piesakoties, ka ir sveiki un veseli.

Runājot par terorismu, viņš atzina: nevaram izslēgt, ka būs jauni uzbrukumi vietās, kur pulcējas cilvēki. "Tas ir karš, un tas ir nopietns karš. Nezinu, vai varam saukt par Trešo pasaules karu, bet tas ir karš, kas būs ļoti ilgu laiku," komentēja Rinkēvičs.

Viņaprāt ir jomas, kur tiek darīts nepieciešamais, bet ir arī tādas, kur rīcība nav bijusi pietiekama.

"Tā ir zināmā mērā cīņa, lai apsteigtu. Primārais ir izlūkošana, informācijas iegūšana par plāniem un šo cilvēku neitralizēšana. Tur, kur tas izdodas, parasti skaļu virsrakstu nav. Tad, kad šīs informācijas nav, diemžēl redzam, kas notika Parīzē pagājušā gada 13.novembrī, šogad Briselē. Neaizmirsīsim arī par reģioniem ārpus Eiropas Savienības - burtiski tikko Stambula, pavisam nesen Ankara, Tunisija," teica ministrs.

Premjers Māris Kučinskis šodienas notikumu preses konferencē pauda, ka, iespējams, Latvijas amatpersonas turpmāk pieklātos vairāk apsargāt vizītēs uz Briseli. Pagaidām miesassargi pavada tikai Ministru prezidentu, ne ministrus.

LNT Ziņu dienests/Kasjauns.lv/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 15
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 129
Latviju dzimšanas dienā sveic arī tautiete ar varenāko bisti - Vika no Kuldīgas 53
Skatīt visus komentārus