Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Goltjakovs - attēlā trešais no kreisās (1968.gada attēls). Viņš miris 92 gadu vecumā.

Miris grafikas vecmeistars Alberts Goltjakovs

Kultūra
2016. gada 23. martā 07:33 2016. gada 23. martā 07:33
Mūžībā aizgājis Latvijas grafikas vecmeistars, gleznotājs Alberts Goltjakovs, informēja Latvijas Mākslinieku savienības prezidents Igors Dobičins.

Goltjakovs tika dzimis Tulā, Krievijā, 1924.gadā. 1959.gadā viņš pabeidza Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu, grāmatu grafikas meistardarbnīcu profesora Pētera Upīša vadībā, veidojot ilustrācijas Ēriha Marijas Remarka romānam "Laiks dzīvot un laiks mirt".

Goltjakovs bijis ilggadējs Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs. Piedalījies izstādēs Latvijā, Krievijā, Irānā, Kongo Demokrātiskajā Republikā, Afganistānā, Lielbritānijā (Londonā) un citur kopš 1958.gada. Viņa darbi atrodas Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, muzejos, kā arī privātkolekcijās.

Radošās darbības sākumā Goltjakovs darinājis linogriezuma ciklus par revolūcijas un 2.pasaules kara tematiku. Vēlākajos gados pievērsies glezniecībai, lielformāta figurālās kompozīcijās risinājis globālas problēmas, kas saistītas ar cilvēces pagātni un nākotni. Darbos izmantojis stingru kompozīciju, perfektu zīmējumu, lokālus krāsu laukumus. Darbojies arī grāmatu grafikā un plakātu mākslā.

Atvadīšanās no mākslinieka notiks 24.martā plkst.12 Rīgas 2.Meža kapu kapličā.

LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no russkije.lv

Citi šobrīd lasa

Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Vējonis valsts augstākos apbalvojumus pasniedz Kantānei, Marhilēvičam, Gunai Zariņai un citiem ievērojamiem cilvēkiem 35
Prominences, sportisti, inteliģence... Kas šogad apmeklēja svinīgo svētku koncertu? 37
Pievienot komentāru