Lēmums gan atkarīgs no imigrantu pieplūduma un viņu lietu izskatīšanas ilguma.

Patvēruma meklētājiem Latvijā plānot palielināt dienasnaudu - lai būtu 3 eiro dienā 57

Ziņas
2016. gada 24. martā 22:59
Latvijā mītošajiem patvēruma meklētājiem ir plānots palielināt dienasnaudas apmēru, līdzšinējo 2,15 eiro vietā turpmāk maksājot trīs eiro dienā, atsaucoties uz Iekšlietu ministrijas sagatavotu noteikumu projektu, šovakar vēsta "LNT ziņas sešos".

Iebraucējiem dienasnaudu maksā tik ilgi, kamēr tiek pieņemts lēmums par bēgļa statusa piešķiršanu. Tiek lēsts, ka, palielinot dienasnaudu, valsts budžetā šogad papildus nepieciešami aptuveni 14 000 eiro, bet nākamgad - 29 000 eiro. Tas gan atkarīgs no imigrantu pieplūduma un viņu lietu izskatīšanas ilguma.

Kā skaidro Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP), dienasnaudas apmērs nav ticis mainīts kopš 2002.gada un to plānots palielināt, reaģējot uz vairāku institūciju aizrādījumiem.

"Noteikumu projekts principā tika izstrādāts sakarā ar 2015.gadā saņemtajiem aicinājumiem no ANO bēgļu lietu komisāra, tiesībsarga un Valsts kontroles sakarā ar nepieciešamību pārskatīt šo patvēruma meklētāju pabalsta apmēru. Par 2,15 eiro patvēruma meklētājiem nepieciešams iegādāties gan uzturu, gan higiēnas preces, gan pirmās nepieciešamības preces," raidījumam skaidroja PMLP pārstāve Undīne Priekule.

Plānots, ka trīs eiro dienā patvēruma meklētāji sāks saņemt otrajā pusgadā, jo jaunie noteikumi stāsies spēkā 1.jūlijā. Pirms tam gan minētie noteikumi vēl būs jāpieņem valdībā.

LETA/ Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Atrasts 24 gadus vecais Marks, kurš pazuda ceļā uz mājām 18
  • Zanes eksperiments ar rīsiem kļūst par īstu sensāciju Latvijā  8
  • Lietuvu satricina vēl viena traģēdija - suns saplosa mēnesi vecu bērnu 11